Velký malý fotograf aneb selfíčko je umění! – vyprodáno

Máte doma malého fotografa, který cvaká vaším telefonem fotky všeho druhu? Je odhodlaný zachytit do mobilu či aparátu vše, co se kde mihne či zaujme jeho pozornost?

Přihlaste děti na tábor, kde se naučí malovat světlem, experimentovat s médiem fotografie a fotit ty nejúžasnější selfíčka! Protože i selfíčko může být umění!

Během tábora si vyzkoušíme všemožné fotografické techniky, od těch nejstarších jako je kyanotypie, chemigram nebo fotogram až po dnes trendující. Děti tak proniknou do analogu, photoshopu a na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je, když v ruce držíte fotku z Polaroidu a čekáte, jak se snímek vybarví. Věnovat se budeme i již avízovaným selfie fotkám.

Prozkoumáme různorodé přístupy jako např. typologie, autoportrét, koncept či landart. Na ně pak budeme nahlížet s pomocí různých fotoaparátů. Zajímá vás jakých? Tak třeba digitální zrcadlovka, analogový fotoaparát na film, středoformátová kamera, polaroid, telefon, dírková komora,...
Budeme tvořit venku i vevnitř, pracovat se světlem přirozeným i umělým.

Naučíme se vyvolávat film v temné komoře a experimentovat bez hranic!

Tábor zakončíme ve formátu PechaKucha, na který budou pozváni kamarádi, rodičové i prarodičové.

Na památku vám, krom digitálních dat, zůstanou černobílé fotogramy, originální kyanotypie a vlastnoručně vyrobené dírkové komůrky. Těšíme se na vás!


16.–20.
srpna 2021

pondělí–pátek


9.00–17.00


4990 Kč

včetně svačin a pití (oběd volitelný)


10 dětí


Pro jaké děti je tábor určen?

Děti od 8 do 15 let.

Denní program

9:00–9.15 setkání na Vzletné
9:15–13:00 dopolední program
13:00–14:00 oběd
14:00–16:00 odpolední program
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Proč právě náš letní tábor?

Pro všechny tvořivé duše se zájmem experimentovat s médiem fotografie a touhou malovat světlem.

“Nefotím proto, abych fotil, ale proto, abych tvořil.”
Ondřej Konrád lektor
“Nejsem fanoušek moderní techniky a ani se z ní nesnažím vyždímat to nejlepší. Za důležité vnímám nechat se unášet instinktem a mít oči otevřené. Nevšední momenty pak přicházejí samy a to často v těch nejvšednějších situacích. Když má fotografie co říct, buď po stránce emoční nebo obsahové, pak je úplně jedno, jestli je fotka perfektně naexponovaná nebo focená telefonem.”
Kristýna Černá lektorka

Kristýna Černá

lektorka příměstského tábora

Kristýna je abstraktní povaha, která se vyjadřuje skrz obrazová média a poezii. Touto kombinací se pro ni proces fotografování stává obrazovou terapií.

Vystudovala Ateliér Fotografické tvorby a médií na VOŠ Hellichova. Účastnila se výběrového workshopu Visa pour l’Image ve Francii. Absolvovala stáž na Pražském Fotograf festivalu.

Ondřej Konrád

lektor tábora, vizuální umělec a filozoficky orientovaná bádavá duše

Ondřej je studentem fotografie na FAMU. Vystudoval Ateliér Fotografické tvorby a médií na VOŠ Hellichova. Účastnil se výběrového workshopu Visa pour l’Image ve Francii. Rovněž absolvoval stáž na Pražském Fotograf festivalu. Fotografii studuje již 11 let.
Nekonečnou inspirací je mu japonská kultura, na kterou se ve své práci často odkazuje.

Kristýna a Ondřej jsou spolužáci z Ateliéru Fotografické tvorby a médií na VOŠ Hellichova. Spojuje je nejen účast na již zmíněných festivalech, ale také nespočet osobních i komerčních projektů, na kterých spolu kooperovali. Ačkoliv v porovnání je jejich vizuální jazyk velmi kontrastní, oba sdílí podobné hodnoty a skrze historické techniky objevují nové principy fotografie.

Na svých osobních projektech pracují každý zvlášť, ale v profesní i osobní sféře tvoří nerozlučnou dvojici! (s adoptovaným štěnětem Lípou trojici!)

...další akce, které by vás mohly zajímat