Velký malý fotograf aneb selfíčko je umění!

Máte doma fotografa, který cvaká telefonem fotky všeho druhu? Je odhodlaný zachytit do mobilu či aparátu vše, co se kde mihne či zaujme jeho pozornost?

Zkuste kurz, kde se naučíme malovat světlem, experimentovat s médiem fotografie a fotit ta nejúžasnější selfíčka! Protože i selfíčko může být umění!

Během kurzu si vyzkoušíme všemožné fotografické techniky, od těch nejstarších jako je kyanotypie, chemigram nebo fotogram až po dnes trendující. Děti tak proniknou do analogu, photoshopu a na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je, když v ruce držíte fotku z Polaroidu a čekáte, jak se snímek vybarví. Věnovat se budeme i disciplíně selfie fotek.

Prozkoumáme různorodé přístupy jako např. typologie, autoportrét, koncept či landart. Na ně pak budeme nahlížet s pomocí různých fotoaparátů. Zajímá vás jakých? Tak třeba digitální zrcadlovka, analogový fotoaparát na film, středoformátová kamera, polaroid, telefon, dírková komora,...
Budeme tvořit venku i vevnitř, pracovat se světlem přirozeným i umělým.

Naučíme se vyvolávat film v temné komoře a experimentovat bez hranic!

Kurz zakončíme vernisáží, na kterou budou pozváni kamarádi, rodičové i prarodičové.

Na památku vám, krom digitálních dat, zůstanou černobílé fotogramy, originální kyanotypie a vlastnoručně vyrobené dírkové komůrky. Těšíme se na vás!

Vzletná si vyhrazuje právo kurz zrušit v případě nenaplnění minimální kapacity kurzu.


17. února –
16. června 2022

čtvrtek


17.00–18.30


4190 Kč

17 lekcí á 90 minut


max. 8 dětí

minimální kapacita kurzu je 5 dětí


“Nefotím proto, abych fotil, ale proto, abych tvořil.”
Ondřej Konrád lektor
“Nejsem fanoušek moderní techniky a ani se z ní nesnažím vyždímat to nejlepší. Za důležité vnímám nechat se unášet instinktem a mít oči otevřené. Nevšední momenty pak přicházejí samy a to často v těch nejvšednějších situacích. Když má fotografie co říct, buď po stránce emoční nebo obsahové, pak je úplně jedno, jestli je fotka perfektně naexponovaná nebo focená telefonem.”
Kristýna Černá lektorka

Ondřej Konrád

lektor tábora, vizuální umělec a filozoficky orientovaná bádavá duše

Ondřej je studentem fotografie na FAMU. Vystudoval Ateliér Fotografické tvorby a médií na VOŠ Hellichova. Účastnil se výběrového workshopu Visa pour l’Image ve Francii. Rovněž absolvoval stáž na Pražském Fotograf festivalu. Fotografii studuje již 11 let.
Nekonečnou inspirací je mu japonská kultura, na kterou se ve své práci často odkazuje.

Kristýna a Ondřej jsou spolužáci z Ateliéru Fotografické tvorby a médií na VOŠ Hellichova. Spojuje je nejen účast na již zmíněných festivalech, ale také nespočet osobních i komerčních projektů, na kterých spolu kooperovali. Ačkoliv v porovnání je jejich vizuální jazyk velmi kontrastní, oba sdílí podobné hodnoty a skrze historické techniky objevují nové principy fotografie.

Na svých osobních projektech pracují každý zvlášť, ale v profesní i osobní sféře tvoří nerozlučnou dvojici! (s adoptovaným štěnětem Lípou trojici!)

  • Vyberte
  • ano
  • ne
  • Vyberte
  • ano
  • ne
  • Vyberte
  • ano
  • ne

...další akce, které by vás mohly zajímat

Malý grafik – LPT

Malý grafik – LPT

Umožněte svým dětem být umělcem na táboře pro malé grafiky, kreslíře, tiskaře a sochaře.