Velký malý fotograf

Máte doma fotografa, který cvaká telefonem fotky všeho druhu? Je odhodlaný zachytit do mobilu či aparátu vše, co se kde mihne či zaujme jeho pozornost?

Zkuste kurz, kde se naučíme malovat světlem, experimentovat s médiem fotografie a fotit ta nejúžasnější selfíčka! Protože i selfíčko může být umění!

Během kurzu si vyzkoušíme všemožné fotografické techniky, od těch nejstarších jako je kyanotypie, chemigram nebo fotogram až po dnes trendující. Děti tak proniknou do analogu, photoshopu a na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je, když v ruce držíte fotku z Polaroidu a čekáte, jak se snímek vybarví. Věnovat se budeme i disciplíně selfie fotek.

Prozkoumáme různorodé přístupy jako např. typologie, autoportrét, koncept či landart. Na ně pak budeme nahlížet s pomocí různých fotoaparátů. Zajímá vás jakých? Tak třeba digitální zrcadlovka, analogový fotoaparát na film, středoformátová kamera, polaroid, telefon, dírková komora,...
Budeme tvořit venku i vevnitř, pracovat se světlem přirozeným i umělým.

Naučíme se vyvolávat film v temné komoře a experimentovat bez hranic!

Kurz zakončíme vernisáží, na kterou budou pozváni kamarádi, rodičové i prarodičové.

Na památku vám, krom digitálních dat, zůstanou černobílé fotogramy, originální kyanotypie a vlastnoručně vyrobené dírkové komůrky. Těšíme se na vás!

Vzletná si vyhrazuje právo kurz zrušit v případě nenaplnění minimální kapacity kurzu.


17. září 2022–19. ledna 2023

čtvrtek • 17.15–18.45 hodin


5190 Kč

15 lekcí á 90 minut | 350 Kč lekce


max. 10 dětí

minimální kapacita kurzu je 6 dětí


“Nefotím proto, abych fotil, ale proto, abych tvořil.”
Ondřej Konrád lektor
“Nejsem fanoušek moderní techniky a ani se z ní nesnažím vyždímat to nejlepší. Za důležité vnímám nechat se unášet instinktem a mít oči otevřené. Nevšední momenty pak přicházejí samy a to často v těch nejvšednějších situacích. Když má fotografie co říct, buď po stránce emoční nebo obsahové, pak je úplně jedno, jestli je fotka perfektně naexponovaná nebo focená telefonem.”
Kristýna Černá lektorka

Ondřej Konrád

lektor tábora, vizuální umělec a filozoficky orientovaná bádavá duše

Ondřej je studentem fotografie na FAMU. Vystudoval Ateliér Fotografické tvorby a médií na VOŠ Hellichova. Účastnil se výběrového workshopu Visa pour l’Image ve Francii. Rovněž absolvoval stáž na Pražském Fotograf festivalu. Fotografii studuje již 11 let.
Nekonečnou inspirací je mu japonská kultura, na kterou se ve své práci často odkazuje.

Kristýna a Ondřej jsou spolužáci z Ateliéru Fotografické tvorby a médií na VOŠ Hellichova. Spojuje je nejen účast na již zmíněných festivalech, ale také nespočet osobních i komerčních projektů, na kterých spolu kooperovali. Ačkoliv v porovnání je jejich vizuální jazyk velmi kontrastní, oba sdílí podobné hodnoty a skrze historické techniky objevují nové principy fotografie.

Na svých osobních projektech pracují každý zvlášť, ale v profesní i osobní sféře tvoří nerozlučnou dvojici! (s adoptovaným štěnětem Lípou trojici!)

...další akce, které by vás mohly zajímat

Výtvarná a hodně hravá dopoledne pro předškoláky

Výtvarná a hodně hravá dopoledne pro předškoláky

Děti formou hry a krátkých divadel mohou vstoupit do příběhu, který je provází celým dopolednem a na konci vrcholí (noční hostina, odlet do džungle, objevování nové planety, domky pro zvířátka, sázení kouzelných semínek...).

Moderní patchwork – povlak na polštář

Moderní patchwork – povlak na polštář

Objevte v tomto kurzu nový, moderní přístup k technikám patchworku (sešívání látek do intrikovaných vzorů) a quiltingu (výrobě prošívaných textilií).

Variabilní vesta z deadstocku

Variabilní vesta z deadstocku

Vesta - pro někoho úhlavní nepřítel, pro mnohé nejlepší kámoš jako vrstva do mrazivých zimních dnů, pojistka pro letní večerní chládek nebo čirý šperk, ozdoba a třešinka na dortu našeho outfitu. Co je ale speciálního právě na té, kterou si spolu na kurzu ušijeme?

Kreativní přípravka k talentovkám na SŠ a VŠ

Kreativní přípravka k talentovkám na SŠ a VŠ

Individuální přípravou k talentovým zkouškám vaše děti provedeme designérka a lektorka Iva Tattermuschová.

Multimédia – přípravný kurz k talentovým zkouškám

Multimédia – přípravný kurz k talentovým zkouškám

Multimédia - přípravný kurz k talentovým zkouškám na umělecké školy v oblasti multimédií a animace.

Litografický workshop • 10–16 let

Litografický workshop • 10–16 let

Tentokrát jsme se rozhodli, že necháme nakouknout pod pokličku litografie i větší děti! 4 volná místa na celodenním workshopu litografie u Filipa Trnky ;)

Velký malý fotograf

Velký malý fotograf

Děti se naučí malovat světlem, experimentovat s médiem fotografie a fotit ty nejúžasnější selfíčka! Protože i selfíčko může být umění!

Malý grafik ve světě komiksu a ilustrace

Malý grafik ve světě komiksu a ilustrace

V tomto kurzu se z vašich dětí stanou tiskaři, kreslíři a umělci, kteří objeví nejrůznější umělecké profese a grafické techniky. Ty potom uplatní při tvorbě třeba vlastního komiksu nebo ilustraci příběhu.

Klub malých ilustrátorů

Klub malých ilustrátorů

Mají vaše děti rády knížky a čtení? Baví je příběhy a komiksy? A mají ještě k tomu neposedné prsty, které by nejraději jen kreslily a tvořily?

Animační dílna pro děti

Animační dílna pro děti

Mít svůj vlastní animák a vidět své jméno v závěrečných titulcích? Tak se přihlaste do naší animační dílny s Annou Mastníkovou a Pavlou Šnajdrovou.