Upcyclingové šaty

Vrhněte se s námi do tvorby upcyclingových šatů. Naučte se smýšlet o módě udržitelně a ušijte si s námi šaty, které pro vás možná budou tím prvním krokem na cestě k pomalé módě. 

Často se nám může stát, že najdeme krásné damaškové prostěradlo po babičce, které se nám ale do bytu nehodí, nebo třeba ručně vyšívaný ubrus, se kterým nevíme jak naložit, ale nechceme se ho jen tak zbavit. A nebo třeba látka s malou skvrnou, kterou už z látky nedostaneme? 

Pro všechny takové materiály ale můžeme najít nové využití ve formě upcyklovaných šatů, halenky nebo jiných oděvů které budou mít o to větší hodnotu, protože vzniknout přímo pod vašima ruakma.


24. a 25. září 2022

sobota 10.00–17.00 hodin
neděle 9.00–13.00 hodin

oběd s sebou ;) nebo si něco objednáme


2590 Kč


8 osob

minimální počet účastníků 5


Pro koho je náš workshop určen?

Pro všechny začátečníky a nadšence
od 14 do 100 let.

Proč právě náš kurz?

– originální kousek do šatníku, který jinde neseženete
– individuální a citlivý přístup lektorky Hedviky
– inspirativní a motivující prostředí Vzletné
– udržitelný a zero waste přístup k tvorbě

Naučíte se nejen základy šití, začišťování, francouzské švy a mnohé další techniky, ale zároveň se naučíme přemýšlet nad látkou a využitím její plochy v omezeních, která nám kladou švy, drobné vady a rozměry textilie, ze které šaty vyrábíme.

Má krásné a kvalitní povlečení na deku po spodním lemu zavírání na knoflíky? Paráda! Ulehčíme si práci a využijeme ho jako légu s knoflíčky pro šaty.

Chceme využít každý kousek? Zamyslíme se a načrtneme, jak barevné závěsy nastříhat tak, aby nám zbyly jen volné nitky. Látka je na jednom místě vyšisovaná? Nevadí! Co takhle přiznaný ombre efekt na sukni nebo topu? Na práci s bytovým textilem je často nejzábavnější právě to vymýšlení, co, kam a jak. 


Hedvika Kočendová

Hedviku už od mala přitahovalo spojování látek pomocí nitě. Naučila se vyrábět vlastní, ručně šité hračky a postupně začala i s vyšíváním. Její značka Cesmín se zaměřuje na oděvy šité na míru, z kvalitních přírodních materiálů a kombinací praktičnosti a designu chce podpořit osobitost a charakter každého, kdo bude oděv nosit. V duchu zero waste vznikají například prošívané vesty a další.

Hedvika také několik let působila jako lektorka výtvarných kurzů a víkendových dílen v Dejvickém ateliéru a spolupodílela se na příměstském táboře kresby a malby pod záštitou KC Kaštan.

...další akce, které by vás mohly zajímat

Kreativní víkend s Pavlou Šnajdrovou – Akvarel

Kreativní víkend s Pavlou Šnajdrovou – Akvarel

Dvoudenní workshop akvarelu s Pavlou Šnajdrovou, doplněný jógou a relaxem v krásném areálu Ecokempu Brdy. Oficiálně první pobytový workshop pod vedením Vzletné je tu!

Šperk s Adélou Pečlovou

Šperk s Adélou Pečlovou

Věnujte sama sobě čas a vytvořte si s Adélou Pečlovou šperk z říčních perel. Prsten, náramek nebo náhrdelník? Výběr je na vás...

Variabilní vesta z deadstocku

Variabilní vesta z deadstocku

Vesta - pro někoho úhlavní nepřítel, pro mnohé nejlepší kámoš jako vrstva do mrazivých zimních dnů, pojistka pro letní večerní chládek nebo čirý šperk, ozdoba a třešinka na dortu našeho outfitu. Co je ale speciálního právě na té, kterou si spolu na kurzu ušijeme?

Sítotiskový workshop

Sítotiskový workshop

Máte chuť vyzkoušet si sítotisk? Zúčastněte se workshopu sítotisku s Kristínou a Jakubem ze studia 44 print!

Multimédia – přípravný kurz k talentovým zkouškám

Multimédia – přípravný kurz k talentovým zkouškám

Multimédia - přípravný kurz k talentovým zkouškám na umělecké školy v oblasti multimédií a animace.

Grafický design – Visual Unlimited

Grafický design – Visual Unlimited

Intenzivní kurz grafického designu bez limitů s designérem roku 2020 Honzou Matouškem.

Motion design & Postprodukce pro začátečníky

Motion design & Postprodukce pro začátečníky

Pojďte se naučit základy Motion Designu a postprodukce v After Effects.

Krasopísmo s Karolínou Strykovou

Krasopísmo s Karolínou Strykovou

Jednodenní workshop Krasopísma s Karolínou Strykovou.

Litografický workshop

Litografický workshop

Pojďte s námi prozkoumat grafickou techniku tisku z vápence – litografii a odneste si domů vlastní krásné tisky! Čeká vás páteční podvečer a sobotní dopoledne v krásném ateliéru v centru Prahy.