Upcyclingové letní šaty

Vrhněte se s námi do tvorby letních šatů. Naučte se smýšlet o módě udržitelně a ušijte si s námi šaty, které pro vás možná budou tím prvním krokem na cestě k pomalé módě. 

Často se nám může stát, že najdeme krásné damaškové prostěradlo po babičce, které se nám ale do bytu nehodí, nebo třeba ručně vyšívaný ubrus, se kterým nevíme jak naložit, ale nechceme se ho jen tak zbavit. A nebo třeba látka s malou skvrnou, kterou už z látky nedostaneme? 

Pro všechny takové materiály ale můžeme najít nové využití ve formě upcyklovaných šatů, halenky nebo jiných oděvů které budou mít o to větší hodnotu, protože vzniknout přímo pod vašima ruakma.


18. a 19. června 2022

sobota 10.00–17.00 hodin
neděle 10.00–14.00 hodin

oběd s sebou ;) nebo si něco objednáme


2290 Kč


8 osob

minimální počet účastníků 5


Pro koho je náš workshop určen?

Pro všechny začátečníky a nadšence
od 14 do 100 let.

Proč právě náš kurz?

– originální kousek do šatníku, který jinde neseženete
– individuální a citlivý přístup lektorky Hedviky
– inspirativní a motivující prostředí Vzletné
– udržitelný a zero waste přístup k tvorbě

Naučíte se nejen základy šití, začišťování, francouzské švy a mnohé další techniky, ale zároveň se naučíme přemýšlet nad látkou a využitím její plochy v omezeních, která nám kladou švy, drobné vady a rozměry textilie, ze které šaty vyrábíme.

Má krásné a kvalitní povlečení na deku po spodním lemu zavírání na knoflíky? Paráda! Ulehčíme si práci a využijeme ho jako légu s knoflíčky pro šaty.

Chceme využít každý kousek? Zamyslíme se a načrtneme, jak barevné závěsy nastříhat tak, aby nám zbyly jen volné nitky. Látka je na jednom místě vyšisovaná? Nevadí! Co takhle přiznaný ombre efekt na sukni nebo topu? Na práci s bytovým textilem je často nejzábavnější právě to vymýšlení, co, kam a jak. 


Hedvika Kočendová

Hedviku už od mala přitahovalo spojování látek pomocí nitě. Naučila se vyrábět vlastní, ručně šité hračky a postupně začala i s vyšíváním. Její značka Cesmín se zaměřuje na oděvy šité na míru, z kvalitních přírodních materiálů a kombinací praktičnosti a designu chce podpořit osobitost a charakter každého, kdo bude oděv nosit. V duchu zero waste vznikají například prošívané vesty a další.

Hedvika také několik let působila jako lektorka výtvarných kurzů a víkendových dílen v Dejvickém ateliéru a spolupodílela se na příměstském táboře kresby a malby pod záštitou KC Kaštan.

...další akce, které by vás mohly zajímat

Tátové mámám – Bláznivé dopoledne s Tomášem Měcháčkem pro otce s dětmi - vol 5

Tátové mámám – Bláznivé dopoledne s Tomášem Měcháčkem pro otce s dětmi - vol 5

Táta Tomáš Měcháček ví, jak je důležité trávit s dětmi čas a to i pořádně bláznivě! A tak občas sobotní dopoledne stráví se svými dětmi právě na Vzletné a vyzývá další tatínky, aby se k němu se svými dětmi připojili.

Kyanotypie neboli modrotisk s Antonínem – plakát A2

Kyanotypie neboli modrotisk s Antonínem – plakát A2

Vytvořte si vlastní velkoformátový plakát za pomoci této fotografické techniky, která vznikla v polovině 19. století.

Litografický workshop s Filipem

Litografický workshop s Filipem

Pojďte s námi prozkoumat grafickou techniku tisku z vápence – litografii a odneste si domů vlastní krásné tisky! Sobotní den v krásném ateliéru v centru Prahy.

Multimédia – přípravný kurz k talentovým zkouškám

Multimédia – přípravný kurz k talentovým zkouškám

Multimédia - přípravný kurz k talentovým zkouškám na umělecké školy v oblasti multimédií a animace.

Japonské indigo – textilní tvorba a upcycling

Japonské indigo – textilní tvorba a upcycling

Chcete se naučit šít a porozumět pravidlům textilní tvorby? Chcete perfektní upcyclingové kimono? Vsaďte na náš intenzivní kurz s Hedvikou.

Animační dílna pro dospělé s Annou Mastníkovou

Animační dílna pro dospělé s Annou Mastníkovou

Ať už vlastní animovaný film nebo série animací pro sociální sítě... Výběr je na vás, ale vše se u nás naučíte pod vedením profesionální animátorky Anny Mastníkové.

Motion design & Postprodukce pro začátečníky

Motion design & Postprodukce pro začátečníky

Pojďte se naučit základy Motion Designu a postprodukce v After Effects.