Umělecká laboratoř

Hledáte pro své dítě kroužek, kde by se mohlo svobodně projevovat? Místo, kde by se rozvíjel jeho talent v různých uměleckých oborech, podporovala jeho kreativita a rozvíjel (skrytý) potenciál? 

Zkuste naši Laboratoř umělecké spolupráce zaměřenou na animaci a komiks, ve které budeme uplatňovat partnerský přístup a rozvíjet individualitu dětí ve všech jejích projevech. V této skupině si každý najde své místo a současně pochopí, že bez pomoci ostatních se jen těžko dobere cíle.

Proč tedy zaměření na animaci a komiks?
Protože se jedná o obor, ve kterém se uplatňuje řada uměleckých disciplín.
Vždy potřebujete výtvarníka, scénografa, režiséra, scénáristu, osvětlovače, zvukaře či hudebního skladatele. Z pestré palety si vybereme svoji roli (své role), ve které se chceme realizovat.

Děti se tak u nás budou rozvíjet na poli animace, ilustrace, komiksové tvorby, storyboardu, scénografie, tvůrčího psaní, kresbě a malbě. Zabrousíme i do hudební tvorby a zejména práce se zvukem.
Ať už za svůj zvolíme jakýkoliv obor, je jisté, že budeme muset spolupracovat a na všem se domlouvat s ostatními. Teamwork bude naše mantra!

Starší děti zde mohou pod odborným a zkušeným vedením lektorek pracovat na svých vizích a nápadech v podobě projektů či jakkoliv jinak.
V kurzu se budeme zabývat všemi souvislostmi animační a umělecké tvorby. Budeme si pouštět videoukázky a zajímavé přednášky. Teorii krásně a přirozeně propojíme s praxí. Aby náš film nezapadl a měl své publikum, budeme se během práce orientovat na diváka jakožto příjemce našeho sdělení. V neposlední řadě potrénujeme trpělivost.

U nás nikdy neuslyšíte: „Teď děláme všichni toto a potom tamhleto.“ U nás si každý razí svou vlastní cestu.


19. února –
 18. června 2021

pátek


15.00–17.30


3990 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré výtvarné potřeby


8 dětí


Co se děti naučí a dozvědí?

– rozvoj v oblasti animace, ilustrace, kresby, malby, scénografie, práce se zvukem, dějin umění, práce s novými médii, textem…
– spolupracovat, hledat kompromisy, domlouvat se, pracovat trpělivě

Pro jaké děti je kroužek určen?

– všem dětem, které rády tvoří a jsou kreativních
– dětem, které zajímá animace, ilustrace, komiks, příběhy
– dětem, které se chtějí učit a dozvídat nové věci

Proč právě náš kurz?

– jedinečné a zkušené lektorky, které aplikují skandinávské vzdělávací přístupy
– partnerský přístup, vzájemná komunikace

Hanna Kovtun

lektorka 

Hanna je studentka magisterského studia Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě v Plzni. Ve volném čase pořádá kroužky a workshopy pro děti, ve kterých učí komiks, storyboard a animaci. Práci s dětmi má nesmírně ráda. Baví ji pomáhat dětem realizovat jejich nápady a ráda se jimi také nechává inspirovat.

Patrícia Čmiková

lektorka

Patricía je absolventkou magisterského studia Učitelství výtvarné výchovy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Před časem absolvovala půlroční zahraniční studium na Via Universit College v Dánsku, kde se věnovala využití animace ve vzdělávání jakožto prostředku k učení týmové spolupráce a rozvoji emoční inteligence.

Ve vlastní autorské tvorbě se kromě animace věnuje zejména novým médiím, kresbě, malbě a hudbě.


Registrační formulář

  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)

...další workshopy a kurzy, které by vás mohly zajímat

Animační dílna pro děti

Animační dílna pro děti

Mít svůj vlastní animák a vidět své jméno v závěrečných titulcích? Tak se přihlaste do naší animační dílny s Annou Mastníkovou a Pavlou Šnajdrovou.

Klub malých ilustrátorů

Klub malých ilustrátorů

Mají vaše děti rády knížky a čtení? Baví je příběhy a komiksy? A mají ještě k tomu neposedné prsty, které by nejraději jen kreslily a tvořily?