Umělec dobrodruh

Jak si představujete ideální prázdniny? Dny plné výletů do přírody, opékání na ohni, prozkoumávání divoké krajiny a dobrodružství? A co kdybychom k tomu ještě přidali kreslení, grafické techniky, výrobu sešitu a další tvoření?

Na Vzletné nás čeká právě takový týden! Nenechte si ujít dny plné tábornických a výtvarných zážitků, během kterých budou v přírodě zakoušená čundrácká dobrodružství zdrojem inspirace, kterou potom zužitkujeme při práci ve výtvarném ateliéru.

Znáte staré zálesácké příručky? Kdo je váš nejoblíbenější hrdina dobrodruh? Přece ten náš vlastní! Během tábora si každý vytvoříme svou zálesáckou příručku plnou návodů a triků v ilustrovaném duchu. Na konci tábora si nasbírané zkušenosti a poznatky svážeme do jedné přesně takové.

Vyrobíme si vlastní táborovou vlajku!

Průzkum divoké krajiny nás čeká druhý den. Budeme kreslit v plenéru uhly, které si sami vyrobíme. Akvarelová malba je pro záznam květin a zvěře nejvhodnější, naučíme se jí  tedy používat vevnitř i venku. Ukážeme si některé zálesácké triky a na oběd si něco opečeme na ohni.

Třetí den se budeme věnovat grafickým technikám. Budeme tisknout linoryt a monotyp. Tvorba příběhu je v příručce důležitá, jak takový příběh správně odvyprávět - to všechno se naučíme taky!

Závěr týdne strávíme venku. Z přírodních materiálů postavíme výstavní chýši, kterou vyzdobíme našimi kresbami a grafikami. Do improvizované galerie pozveme rodiče a kamarády na netradiční vernisáž našich příruček se zálesáckým občerstvením. Pomocí výtvarných děl si společně s nimi zrekapitulujeme celý týden


26.–30.
červenec 2021

pondělí–pátek


9.00–17.00


4990 Kč

včetně svačin a pití (oběd volitelný)


10 dětí


Pro jaké děti je tábor určen?

Děti od 8 do 14 let.

Denní program

9:00–9.15 setkání na Vzletné
9:15–13:00 dopolední program
13:00–14:00 oběd
14:00–16:00 odpolední program
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Proč právě náš letní tábor?

– Tereza s Davidem vymysleli zcela ojedinělý příměstský tábor, který spojuje zálesáctví, čundr, přírodu a výtvarno
– Co takhle vlastnoručně vyrobený uhel nebo zápisník? A tím to teprve začíná ;) 

Tereza Šiklová a David Dolenský

Lektoři příměstského tábora

Tereza a David jsou spolužáci z Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM. Oba mají obrovskou zálibu v chození do přírody a táboření, což se projevuje také v jejich autorské tvorbě. Tereza nasbírala zkušenosti jako vedoucí dětského indiánského oddílu Kruh. Absolvovala stáž na Glasgow School of Art v ateliéru malby, svými ilustracemi přisívá do současných časopisů a ve své tvorbě se věnuje především autorským publikacím.

David Dolenský vystudoval interaktivní grafiku na VOŠ Václava Hollara v Praze. Poté byl studentem Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM. Absolvoval stáž v Birminghamu a stáž na berlínské UDK pod vedením Henninga Wagenbretha. Vystavoval mimo jiné v Chemistry gallery nebo na Festivalu ilustrace Lustr.

Spojit kreslení s dobrodružstvím v přírodě pro ně byla zcela přirozená věc, na kterou se oba moc těší.


Registrační formulář

  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)
Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

...další akce, které by vás mohly zajímat

Fantastická animační dílna

Fantastická animační dílna

Tři, dva, jedna – KLAPka... Animační tábor plný fantastických zvířat a prapodivných tvorů s Aničkou Mastníkovou a Janou Hruškovou právě začíná!

Malí ilustrátoři

Malí ilustrátoři

Improvizovaná letní redakce plná malých redaktorů a ilustrátorů, kteří celý týden budou pracovat na 4. vydání dnes již legendárního časopisu Holubet.

Klub malých ilustrátorů

Klub malých ilustrátorů

Mají vaše děti rády knížky a čtení? Baví je příběhy a komiksy? A mají ještě k tomu neposedné prsty, které by nejraději jen kreslily a tvořily?