Textilní tvorba a upcycling s @Cesmeen

Chcete se naučit šít a porozumět pravidlům textilní tvorby?

Už Vás nebaví špatně padnoucí konfekční velikosti a líbí se Vám představa, že z vašich rukou a nápadů vzešel vysněný outfit? Nebo toužíte po oděvu, který se jednoduše koupit nedá?

Ať už nosíte v hlavě nápad na perfektní halenku nebo chcete upravovat uniformně šité konfekční kousky, aby vám perfektně padly, pojďte do toho s námi!

Během našeho letního několikadenního intenzivního kurzu šití pro začátečníky se seznámíme nejen se základy šití, prací se střihy a jejich manipulací, ale také si vyzkoušíme techniky, které oděvům snadno dodají Váš osobní punc.

Ať už s pomocí jednoduché výšivky, obarvení látky přírodní cestou (stačí zbytby od nedělního oběda) nebo za pomoci proševů a využití odstřižků ozvláštníme halenky, kraťasy nebo sukně.  

Naučíme se ovládat šicí stroj a maximálně využívat všechny jeho funkce. Vždyť díky stroji můžeme ušetřit hodiny práce. Na druhou stranu ale budeme pracovat i rukama a vzdáme hold historickým technikám švadlen – ručně nitkovat knoflíkovou dírku nebo v ruce začistit lem pro nás nebude žádný problém.

Budeme se učit různé stehy a zkoumat, jak ovlivňují vzhled látky a jakého konečného efektu se s jejich pomocí dá dosáhnout – řasení, tvorba objemu a další.

Následně si osvětlíme principy práce s vlastní hmotou, jak přeskládat plochy látky na nový tvar, promyslíme různé možnosti manipulace a kombinace vzorů a křivek.

Objevíme kouzlo všeobklopující inspirace, která k nám přichází ze všech koutů světa a nese s sebou milióny možných kombinací. Ke všemu, co se vám líbí, můžeme dnes vystopovat návod na šití nebo rovnou střih. Jen se musí vědět, jak na to.

Ať už holdujete minimalismu, kapsulovému šatníku, japonismu nebo toužíte po nějaká divočině, s námi cestu najdete.


12. a 14.
říjen 2021

úterý a čtvrtek
17.30–20.30 hodin


16. říjen 2021

sobota
10.00–18.00 hodin

s pauzou na oběd


5290 Kč


8 osob


Pro koho je náš letní speciál určen?

Pro všechny začátečníky a nadšence od 14
do 100 let.

Co se v kurzu naučíte?

– pracovat se šicím strojem a využít na maximum jeho funkce
– základní principy tvorby oděvu a práce s textilem
– jednotlivé stehy a jejich konečný efekt na oděv
– pracovat s látkou – řasení, proševy, barvení, tvorba objemu a další.
– šít v ruce tak, že si rozdělanou práci budete moci vzít s sebou na cestu, do auta nebo na louku
– hledat cesty, jak ušít svůj vysněný kousek a dosáhnout kýženého efektu.

Proč právě náš kurz?

– Hedvika je lektorka s doslova vášnivým vztahem k textilní tvorbě, módě a šití už od útlého dětství, která momentálně úspěšně buduje svoji módní značku
– individuální a citlivý přístup
– inspirativní a motivující prostředí
– udržitelný a zero waste přístup k tvorbě

Hedvika @cesmeen.wear

Hedviku už od mala přitahovalo spojování látek pomocí nitě. Naučila se vyrábět vlastní, ručně šité hračky a postupně začala i s vyšíváním. Její značka Cesmín se zaměřuje na oděvy šité na míru, z kvalitních přírodních materiálů a kombinací praktičnosti a designu chce podpořit osobitost a charakter každého, kdo bude oděv nosit. V duchu zero waste vznikají například prošívané vesty a další.

Hedvika také několik let působila jako lektorka výtvarných kurzů a víkendových dílen v Dejvickém ateliéru a spolupodílela se na příměstském táboře kresby a malby pod záštitou KC Kaštan.


Registrační formulář

  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
(např. jméno účastníka, extra požadavky, dosavadní zkušenosti se šitím atp.)
Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

...další akce, které by vás mohly zajímat

Grafický design – Visual Unlimited

Grafický design – Visual Unlimited

Intenzivní prázdninový kurz grafického designu bez limitů s designérem roku 2020 Honzou Matouškem.

Akvarel s Annou Mastníkovou

Akvarel s Annou Mastníkovou

Letní intenzivní kurz akvarelu s Aničkou Mastníkovou.