Šití a upcycling – vyprodáno

Zajímá vaše děti móda? Baví je experimentovat s oblečením, neustále pátrají po jedinečných modelech a rádi se skrze módu vyjadřují? Jsou kreativní a prahnou po originalitě?

Gratulujeme! Máte doma adepta na náš jedinečný tábor plný (nejen) šití a přešívání, během kterého vznikne ze sekáčové pánské košile prvotřídní dámský top a naopak!

Naučíme se základy šití, přetváření a úpravy oděvů, budeme využívat zbytky látek a z jejich odstřižků tvořit textilní koláže a dekorace.

Během pár hodin ovládneme šicí stroj, který nám dokáže ušetřit hodiny práce. Přesvědčíme se, že s trochou opatrnosti se ho není třeba bát. A hned se o tom také přesvědčíme! Ušijeme si zbrusu novou plátěnou tašku, ve které si na konci tábora odneseme spoustu must have kousků nejen pro nadcházející sezónu, ale i všechny příští! 

Budeme se učit různé stehy a zkoumat, jak ovlivňují vzhled látky a jakého konečného efektu se s jejich pomocí dá dosáhnout - řasení, tvorba objemu a další.

Následně si osvětlíme principy práce s vlastní hmotou, jak přeskládat plochy látky na nový tvar, promyslíme různé možnosti manipulace a kombinace vzorů a křivek.

Zajdeme společně do sekáče, kde si naživo ukážeme různé materiály, co a jak hledat, následně kombinovat a vymýšlet projekt na místě. Samy jedinečné a neokoukané úlovky z druhé ruky nás navedou na možnosti improvizace. Jelikož je oblečení jedna ze skvělých forem sebeprezentace, která nám dává velkou volnost, chceme to samé pocítit v živelném prostředí. Těšíme se, jak spolu přijdeme na nové super nápady a postupy osobitého projevu. 

Celý kreativní proces povedeme v duchu zero waste – tedy bez zbytečných odpadků a přebytků. Přesvědčíme se, že vše se dá smysluplně využít do poslední nitě. Ukážeme si, jak pomocí jehly, zbytků látek a barevných nití schovat nevypratelné fleky nebo prodřenou díru na kalhotách a zachránit tak jedinečný a jinak perfektní kus svého šatníku. A nebo jak obarvit okoukané tričko doslova zbytky od snídaně!

Protože nemusíme šít jen v ateliéru u šicích strojů, budeme tvořit i pod širým nebem na dece ve stínu stromů v parku a každý den přizpůsobíme pracovní prostředí počasí a náladě.

Na konci týdne společně uspořádáme módní přehlídku, na které budeme prezentovat jedinečný vzletný haut-couture na nadcházející sezónu. Zveme všechny rodiče, babi s dědou, kamarády, psy, kočky i křečky. Všichni tak budou moci okouknout nejen nejnovější módní trendy, ale i trendy v textilních dekoracích, které vyrobíme k dotvoření speciální atmosféry. 


23.–27.
srpen 2021

pondělí–pátek


9.00–17.00


5290 Kč

včetně svačin a pití (oběd volitelný)
a veškerých pomůcek


12 dětí


Pro jaké děti je tábor určen?

Děti od 10 do 16 let.

Denní program

9:00–9.15 setkání na Vzletné
9:15–13:00 dopolední program
13:00–14:00 oběd
14:00–16:00 odpolední program
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Proč právě náš letní tábor?

– Ivica a Hedvika se obě oděvní design naučily samy. Proto mají bohaté zkušenosti s tím, kde a hlavně jak se svépomocí učit šít a pracovat s textilem.
Je to skvělá příležitost, jak se naučit zajímavé postupy a metody nejen šití nových oděvů, ale také upravování, opravování a přetváření toho, co už ve skříni máme, nebo najdeme v obchodě s módou z druhé ruky.

Hedvika (@cesmeen.wear) a Ivica (@slowtrashion) se věnují oděvnímu designu řadu let. Mají toho hodně společného a z jejich vyvíjejících se značek vyzařuje osobitý styl.

Hedvika @cesmeen.wear

Hedviku už od mala přitahovalo spojování látek pomocí nitě. Naučila se vyrábět vlastní, ručně šité hračky a postupně začala i s vyšíváním. Její značka Cesmín se zaměřuje na oděvy šité na míru, z kvalitních přírodních materiálů a kombinací praktičnosti a designu chce podpořit osobitost a charakter každého, kdo bude oděv nosit. V duchu zero waste vznikají například prošívané vesty a další.

Hedvika také několik let působila jako lektorka výtvarných kurzů a víkendových dílen v Dejvickém ateliéru a spolupodílela se na příměstském táboře kresby a malby pod záštitou KC Kaštan.


Ivica se věnuje upcyclingu deadstockových látek a materiálů ze sekáče, které byly původně závěsem nebo třeba povlečením. Její značka Slowtrashion je postup tvorby. Jde o shromažďování sbírek vzácných kusů. Selektování a rozebrání na jednotlivé části. Komponování nových, harmonických spojení. Vzniklé prostorové koláže, na škále mezi oděvem a objektem, jsou ku potěše těla i obydlí. Výrazné barvy jsou nositelkami emocí a materiály nabádají k dotyku. Ty pocházejí výhradně z druhé ruky a jsou do největší možné míry zpracované zero waste postupy. Tvořené pro radost samotnou a pro každou bytost, která se v nich bude cítit dobře.

...další akce, které by vás mohly zajímat

Velký malý fotograf aneb selfíčko je umění! – vyprodáno

Velký malý fotograf aneb selfíčko je umění! – vyprodáno

Přihlaste děti na tábor, kde se naučí malovat světlem, experimentovat s médiem fotografie a fotit ty nejúžasnější selfíčka! Protože i selfíčko může být umění!

Fantastická animační dílna – vyprodáno

Fantastická animační dílna – vyprodáno

Tři, dva, jedna – KLAPka... Animační tábor plný fantastických zvířat a prapodivných tvorů s Aničkou Mastníkovou a Janou Hruškovou právě začíná!