Poleť na film! - Dětský kinař

Mají vaše děti rády film? Chodí rády do kina, jsou kreativní a nebo  organizační typ? 

Ve filmovém klubu pro děti Poleť na film! - Dětský kinař si děti vyzkouší sestavit filmový program, nakreslit plakát kina, poznají život kinaře od přípravy projekce až po filmové úvody nebo návštěvy filmových akcí a míst a čeká je i setkání se zajímavými osobnostmi.

Každé úterý mezi svačinou a večeří se budou účastníci kroužku podílet na činnosti, kterou vykonává každý kinař, když právě nemá prádniny. Společně vytvoříme dramaturgii dětského programu filmového klubu na Vzletné, budeme tvořit plakáty, připravovat úvody před projekcemi, promítneme film, navštívíme zavedené kamenné kino, dabingové studio, setkáme se se zajímavými  filmovými osobnostmi a hlavně a se budeme dívat na skvělé filmy!
 

Vzletná si vyhrazuje právo kurz zrušit v případě nenaplnění minimální kapacity.

Kroužek „Poleť na film!“ finančně podpořilo Ministerstvo kultury. Děkujeme.

 


úterý
17.00–18.30 hodin

4. října 2022—17. ledna 2023


3690 Kč

14 lekcí • 90 minut • 265 Kč/lekce


max. 12 dětí

minimální kapacita kurzu je 4 dětí


Co se děti naučí a dozvědí?

- Co se vše se musí stát, než uvidí film v kině?
- Jak sestavit program, vytvořit plakát pro kino?
- Ke každému filmu si zjistíme všechny zajímavosti a uděláme úvod!
- Poznáme zajímavá místa a osobnosti.

Pro jaké děti je kroužek určen?

Kroužek Poleť na film! je doporučen dětem od 8 do 14 let. Svou roli zde najde snad každý, kdo má rád film, kino a nebo je budoucí šéf!

Proč právě náš kurz?

Děti získávají zkušenost z filmového a kinařského světa, rozvíjí své komunikační schopnosti, využívají svou kreativitu a přirozený zájem o svět, ve kterém se propojuje umění, informace, fantazie a zábava.

Klára Khine

lektorka 

Klára Khine má letité zkušenosti z několika filmových festivalů a klubů, věnovala se filmové distribuci a je spoluzakladatelkou Letního kina Kinská. Pohybuje se dlouhodobě také okolo výtvarného umění, designu, knižního průmyslu a literatury.

...další workshopy a kurzy, které by vás mohly zajímat

Poleť na film! - Dětský kinař

Poleť na film! - Dětský kinař

Poleť na film! zve do zákulisí kina. Děti spoluvytvoří dramaturgii programu svého kina na Vzletné, plakáty, úvody před projekcí, uvidí skvělé filmy, navštíví kamenné kino a setkají se i se zajímavými filmovými osobnostmi.

Výtvarná a hodně hravá dopoledne pro předškoláky

Výtvarná a hodně hravá dopoledne pro předškoláky

Děti formou hry a krátkých divadel mohou vstoupit do příběhu, který je provází celým dopolednem a na konci vrcholí (noční hostina, odlet do džungle, objevování nové planety, domky pro zvířátka, sázení kouzelných semínek...).

Klub malých ilustrátorů

Klub malých ilustrátorů

Mají vaše děti rády knížky a čtení? Baví je příběhy a komiksy? A mají ještě k tomu neposedné prsty, které by nejraději jen kreslily a tvořily?

Animační dílna pro děti

Animační dílna pro děti

Mít svůj vlastní animák a vidět své jméno v závěrečných titulcích? Tak se přihlaste do naší animační dílny s Annou Mastníkovou a Pavlou Šnajdrovou.