Moderní patchwork – povlak na polštář

Přesuňte se s námi na chvíli do minulosti, kdy se ženy scházely kolem jednoho stolu, aby si vyprávěly příběhy a společně pracovaly na ušití jedinečných, praktických prošívaných dek – quiltů.

Objevte v tomto kurzu nový, moderní přístup k technikám patchworku (sešívání látek do intrikovaných vzorů) a quiltingu (výrobě prošívaných textilií).

Proč právě náš kurz?

vytvoříte si originální kousek do domácnosti, který jinde neseženete
individuální a citlivý přístup lektorky s dlouholetou praxí
– inspirativní a motivující prostředí Vzletné
– inovativní přístup k tradiční textilní technice

Pro koho je náš workshop určen?

„Pro všechny začátečníky a nadšence od 14 do 100 let. Šicí znalosti nemusíte mít nijak veliké – stačí, když víte, jak provléct strojem nit a ušít rovný steh. Vše ostatní si vysvětlíme.“


22. a 29. ledna 2023

2x neděle – 10.00–16.00 hodin


2890 Kč

v ceně kurzu je zahrnut
veškerý potřebný materiál

Michaela Klocová

lektorka

Míša se věnuje patchworku už více než 20 let, kdy jako mladý teenager začala objevovat moderní quilting – svěží, hravý přístup k této jinak tradiční a docela striktní technice sešívání látek. Svou vášeň k textilu pak ještě prohloubila během několika let strávených v Londýně, kde se stala členkou Modern Quilt Guildu a absolvovala řadu kurzů textilního designu a přírodního barvení na CityLit a Morley College. V současné době se pod značkou The Wild Stitchery věnuje kromě patchworku také přírodnímu barvení látek, tisku na textil a hledání nových přístupů k tradičním textilním technikám.


1. setkání
Během našeho prvního setkání si nejprve vysvětlíme základy teorii barev, abychom pak snadno začali kombinovat barevné látky a vybírat je tak, aby k sobě ladily. Uděláme návrh našeho jednoduchého vzoru a podrobně si vysvětlíme základní principy patchworkového sešívání. Výstupem našeho prvního společného odpoledne bude patchworková část budoucího povlaku na polštář.

2. setkání
Naše druhé setkání o týden později pak bude věnované quiltingu – technice prošívání. Řekneme si, co přesně quilting je a jaké metody prošívání zahrnuje. Ukážeme si, jak se dělá takzvaný quiltový sendvič. Navrhneme si jednoduchý vzor prošití a vysvětlíme si, jak se prošívá ručně. Na závěr si pak ukážeme, jak dát vše dohromady do podoby povlaku na polštář o velikosti 50 x 50 cm, nebo jak případně pokračovat dále pro vytvoření malé prošívané deky.


Veškerý materiál pro výrobu povlaku na polštář je v ceně kurzu s výjimkou látek pro patchworkovou část. Ty si můžete buď donést vlastní nebo je na místě zakoupit od lektorky – bude mít na výběr z jednobarevných látek značky Robert Kaufman Fabrics kolekce Kona cotton solids.

Pokud si přinesete vlastní látky, pak:
– mělo by jít o 100 % bavlnu
– pokud používáte zbytky látek, neměly by být menší než 12 x 12 cm
– doneste si dostatečné množství, abychom je zvládli sešít do finální velikosti 50 x 50 cm

Výběr látek je samozřejmě možné předem konzultovat.

V případě nenaplnění minimálního počtu účastníků, si Vzletná vyhrazuje právo akci zrušit a vrátit účastníkům plné vstupné.