Malý grafik

Jsou vaše děti tvůrčí duše, které ale chtějí od kreativního kurzu víc, než jen pracovat s pastelkami, barvami a papírem? Chtějí zažít tvoření, které přesahuje vše, co doposud na kroužcích  zažily?

Zkusit míchat barvu přímo na sítu v profesionální sítotiskové dílně nebo zažít grafickou techniku monotypie?
Umožněte svým dětem být umělcem na příměstském táboře pro malé kreslíře, tiskaře a sochaře.

Připravte se na pořádnou nálož nejrůznějších uměleckých profesí a grafických technik.

Budeme se věnovat sítotisku, monotypii, softcutu a linorytu.

V opravdovém sítotiskovém ateliéru Juliány a Evy si potiskneme vlastní autorské tričko, pytlík nebo plátěnou tašku. Jedinečná příležitost zkusit míchání barev přímo na sítu!

Budeme tvořit papercrafotvé objekty a papírové sochyPapír budeme kašírovat, mramorovat a sprejovat a z jeho zbytků si vyrobíme papír nový.

Ušijeme a potiskneme vlastní sešit, vyrobíme papírovou masku nebo navrhneme vlastní obrázek pro sítotisk.

Budeme pracovat v ateliéru na Vzletné, v sítotiskových dílnách Juliány a Evy a na čerstvém vzduchu venku.

Každý den si vyrobíme množství vlastních výrobků, tisků, trička a objekty.

Na závěr se Vzletná promění v galerii plnou grafik, papírových instalací a originálně potištěného textilu. Na vernisáž pozveme maminky, tatínky, sourozence, babičky, dědečky a kamarády a uvedeme tak malé grafiky do velkého světa grafických technik a umění.


19.–23.
červenec 2021

pondělí–pátek


9.00–17.00


5390 Kč

včetně svačin a pití
(oběd volitelný)


10 dětí


Pro jaké děti je tábor určen?

Děti od 8 do 14 let.

Denní program

9:00–9.15 setkání na Vzletné
9:15–13:00 dopolední program
13:00–14:00 oběd
14:00–16:00 odpolední program
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Proč právě náš letní tábor?

– u nás si děti vyzkouší techniky, se kterými se jen tak někde nesetkají a podrobně prozkoumají svět grafiky, sítotisku, linorytu, ale třeba i sprejování.

Juliána Chomová a Eva Maceková

Lektorky příměstského tábora

MgA. Juliána Chomová

Juliána je bezpochyby vycházející hvězdou ilustrace. Ve své vlastní tvorbě se zabývá komiksem a autorskými knihami. Za svoji tvorbu byla několikrát oceněna. Její komiksová kniha Slabikář Pětměstí se stala Nejkrásnější slovenskou knihou v roce 2013 a za svůj nejnovější komiks Magnus v roce x91 získala třetí místo v soutěži Nejkrásnější české knihy. Vede nezávislé nakladatelství Kudlapress a Fatcatpress.

Juliana patří mezi zkušené lektory s neotřelým přístupem, kterých si vážíme a jsme rádi, že se rozhodla sdílet svůj úhel pohledu právě u nás.

Vystudovala Ateliér ilustrace a knižní tvorby na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze.

Juliána u nás vede dětský kroužek Malí komiksáci a třeba Sítotiskový workshop pro dospělé.

MgA. Eva Maceková

Eva pochází se slovenského Martina, ale žije a tvoří v Praze. Vystudovala Ateliér textilní tvorby a současně Ateliér ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM.

Šije, maluje, kreslí a tiskne. Živelně mixuje různé techniky a její výtvarný výraz je prudký a bezprostřední. S punkovou energií využívá, co jí přijde pod ruku. Sama o sobě říká, že je vyznavačkou grafické barevnosti, psychedelického dekorativismu a prapodivného nostalgického lutrofuturismu... .

Má na kontě desítky výstav, ať už samostatných nebo skupinových. Vystavovala v DOXu, Trafo Gallery či na festivalu ilustrace LUSTR.

Velkou část své tvůrčí energie věnuje ilustraci a hlavně tvorbě autorských knih. Ve svém portfoliu má na 16 takových knih. Za jednu z nich – 12 hodin s Oskarem (2012), která vyšla v nakladatelství Baobab – získala 1. místo v kategorii Literatura pro děti a mládež a současně byla oceněna na italském Silent Books – IBBY.


Registrační formulář

  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)
Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

...další akce, které by vás mohly zajímat

Fantastická animační dílna – vyprodáno

Fantastická animační dílna – vyprodáno

Tři, dva, jedna – KLAPka... Animační tábor plný fantastických zvířat a prapodivných tvorů s Aničkou Mastníkovou a Janou Hruškovou právě začíná!

Malí ilustrátoři a redaktoři časopisu Holubet

Malí ilustrátoři a redaktoři časopisu Holubet

Improvizovaná letní redakce plná malých redaktorů a ilustrátorů, kteří celý týden budou pracovat na 4. vydání dnes již legendárního časopisu Holubet.

Klub malých ilustrátorů

Klub malých ilustrátorů

Mají vaše děti rády knížky a čtení? Baví je příběhy a komiksy? A mají ještě k tomu neposedné prsty, které by nejraději jen kreslily a tvořily?