Malí redaktoři a ilustrátoři – TV Piraňa – příměstský tábor

Jsou vaše děti tvůrčí duše, které rády vyrábí, kreslí a ještě k tomu vymýšlí příběhy? A chtěly by si zkusit připravit televizní vysílání, kde moderátorkou zpráv bude mořská pana a Šťastných deset bude losovat chobotnice?

Tak nalaďte náš kanál TV Piraňa, kde víme o všem, co se mezi korály šustne.

Umožněte dětem stát se součástí tvůrčího týmu malých televizních reportérů, kteří společně s námi budou chystat televizní vysílání se vším všudy.


7.–11. srpna 2023

8.45–17.15 hodin


5690 Kč

včetně svačin, pití a materiálu (oběd volitelný)


10 dětí

minimální kapacita tábora 7 dětí


Pro jaké děti je tábor určen?

Děti od 8 do 12 let, které rády kreslí, malují a vymýšlejí příběhy.

Denní program

8:45–9:00 setkání v Kampusu Hybernská
9:00–13:00 redakční dílna
13:00–14:00 oběd
14:00–16:00 redakce v terénu, hry v parku, návštěva Mořského světa atd.
16:00–16:30 návrat do Kampusu Hybernská
16:30–17:15 vyzvedávání dětí

Proč právě náš letní tábor?

– tábor vedou profesionální ilustátorky a zkušené lektorky, které dokáží pro děti připravit velmi originální náplň příměstského tábora
– děti si na táboře vyzkouší neobvyklé výtvarné techniky

Budeme vyrábět dekorace, loutky, připravovat reportáže, sportovní zpravodajství, předpovědi počasí, staneme se reklamními ilustrátory a tvůrci znělek.

Budeme vymýšlet obsah a formu jedinečného televizního vysílání.

Připravte se s námi na opravdu divoké tvoření. Vedle tradičního kreslení, malování, stříhání, řezání, lepení, budeme zběsile experimentovat. Potiskneme látku vlastním vzorem a budeme pracovat s různými recyklovanými materiály.

Abychom načerpali inspiraci, vyrazíme jedno odpoledne do Mořského světa – největšího mořského akvária u nás.

A protože v létě je fajn být venku, budeme občas pátrat po podvodním světe i v jezírkách ve Stromovce.

Se vším co vyrobíme nakonec sehrajeme televizní show, která tu ještě nebyla. Na živé vysílání pozveme všechny rodiče a kamarády. Záznam vysílání bude k vidění na našem YouTube kanále.

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z důvodu nařízení vlády ČR.


Františka Iblová

Lektorka příměstského tábora a kurzu Klub malých ilustrátorů

Františka Iblová vystudovala na Vyšší odborné škole uměleckoprůmyslové a Střední uměleckoprůmyslové škole v oboru grafika. V současnosti studuje v Ateliéru ilustrace a grafiky u Juraje Horvátha na UMPRUM. Nyní absolvuje stáž v Ateliéru socharštví, vede dětský oddíl a je lektorkou kurzů Mladého ilustrátora na Vzletné. Ve své tvorbě propojuje experimentální grafické techniky, reportážní ilustraci, pseudo–vědeckou kresbu a inspiruje se přírodními motivy a kulturními tradicemi. Aktuální práce, jako například její poslední autorskou knihu Instinkt, lze pravidelně vidět na UMPRUM Artsemestrech.

Laura Hédervári

lektorka

Laura je studentkou magisterského programu na UMPRUM, ateliéru Ilustrace a grafiky, kde vystudovala i ateliér Filmové a televizní grafiky. V roce 2019 absolvovala stáž ve Francii na Haute l’école des arts, obor ilustrace a stáž na DAMU, na katedře loutkového a alternativního divadla, obor scénografie. 


Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

...další akce, které by vás mohly zajímat