Laboratoř designu pro dospělé

Postesknete si občas, proč některé krásné věci nefungují, jak by měly? A nebo si naopak pomyslíte, proč si někdo při tvorbě perfektně funkční věci nevyhrál trochu s tvarem, materiálem, barvou?

Gratulujeme! Jste na nejlepší cestě stát se designérem. Seberte odvahu a začněte předměty kolem se měnit - začněte je navrhovat!

Pro všechny, kteří se chtějí obklopovat krásnými a současně funkčními věcmi a odmítají kompromisy, je tu kurz designu pro dospělé.

Na začátku dobrého designu jsou vždy velké sny a vize. Proto i my budeme snít a povídat si. Popřemýšlíme a rozebereme, jak uvažovali velcí designéři.

...třeba Poul Henningsen, jehož lustry jsou dodnes inspirací i pro designéry svítidel v IKEA, nebo jak dal Tapio Wirkkala oživnout kusu ledu, aby se zrodil nezaměnitelný design nápojového skla Finlandia...

Po nutné dávce teorie se budeme zabývat konkrétními ukázkami designu, které se stanou východiskem našich vlastních nápadů. Naučíme se přenášet myšlenky a nápady do skic a modelů. Budeme se zabývat vlastnostmi, schopnostmi a výhodami resp. nevýhodami různých materiálů. Po tomhle našem průzkumu materiálů už nebudeme váhat, kdy použít dřevo a kdy plast.

Budeme zkoumat i další obory jako ergonomii, psychologii nebo etiku. Říkáte si proč? Protože tyhle obory jsou pro designéry nesmírně důležité a bez jejich znalosti jen s těží budete schopni tvořit kvalitní design.

Některé nápady možná zůstanou jen v podobě myšlenky, nápadu, krásné utopie, jiné, jako třeba lustr nebo hračku si vyrobíme a odneseme domů.

Uděláme svět příjemnější sobě a hlavně druhým! Prostě budeme designéry!


14. dubna –
 16. června 2022

čtvrtek


19.15–21.15

10 lekcí á 120 minut


5490 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré výtvarné potřeby


max. 10 účastníků

minimální kapacita kurzu je 5 kurzistů


Iva Tattermuschová

grafická designérka a lektorka 

Věnuje se designu a v současné době trochu víc i lektorování.

Iva Tattermuschová je nejen grafická designérka, která má na kontě mnoho úspěšných prací a výstav v evropských metropolích.

Stojí za takovými projekty jakým je de-sign.cz, kdy na pražské Letné vybudovala galerii, obchod a studio. V tomto příjemném prostoru se pravidelně prezentují čeští výtvarníci a designéři.

De-sign.cz je známý spoluprací s různými designéry a výtvarníky, kteří tvoří speciální potisky a vznikají tak limitované edice hlavně porcelánu a skla. Před pár lety slavila úspěch kolekce sklenic PAAR a misky SUPER BOWL. De-sign.cz byl také nominován na ceny Czech Grand Design.

Poslední 2 roky však většinu času věnuje péči o svoji dvouletou dceru.

Žije a pracuje v Praze. 

...další workshopy a kurzy, které by vás mohly zajímat

Kreativní víkend s Pavlou Šnajdrovou – Akvarel

Kreativní víkend s Pavlou Šnajdrovou – Akvarel

Dvoudenní workshop akvarelu s Pavlou Šnajdrovou, doplněný jógou a relaxem v krásném areálu Ecokempu Brdy. Oficiálně první pobytový workshop pod vedením Vzletné je tu!

Moderní patchwork – povlak na polštář

Moderní patchwork – povlak na polštář

Objevte v tomto kurzu nový, moderní přístup k technikám patchworku (sešívání látek do intrikovaných vzorů) a quiltingu (výrobě prošívaných textilií).

Šperk s Adélou Pečlovou

Šperk s Adélou Pečlovou

Věnujte sama sobě čas a vytvořte si s Adélou Pečlovou šperk z říčních perel. Prsten, náramek nebo náhrdelník? Výběr je na vás...