Kurz Krasopísma s Karolínou Strykovou - začátečníci

Je příjemné vyměnit klávesnici za tužku a papír a psát slovo za slovem ručně.

Tužka klouže po papíře a vy se vracíte do doby, kdy jste většinu svých poznatků, přání nebo úkolů zaznamenávali na papír rukou.

Pojďte si oživit dovednost, která s nástupem technologií začíná zdánlivě ztrácet na významu, pojďte se naučit krásně psát a při tom relaxovat a meditovat.

Na workshopu se naučíme jak správně uvolnit ruku spolu se zápěstím a krásně ji rozepsat.

Prostudujeme kurzívu, menhartovu italiku, volný styl, minusky, verzálky,  napojované psaní a volné techniky moderní kaligrafie. Vyzkoušíme psaní fixou i štětcem.


od 2. listopadu 2021

každé úterý


18.00–20.30

5 lekcí 
každá trvá 150 minut


5790 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré psací potřeby, které si odnesete domů, abyste mohli v krasopísmu pokračovat

Komu je kurz Krasopísma určen?
Kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí nahlédnout do tajemství ručního psaní, letteringu a kteří hledají v uspěchané době možnost zpomalení a meditace. 

Co se na kurzu Krasopísma naučíte?
– základy letteringu
– uvolnění ruky a zápěstí
– kurzívu, menhartovu italiku, volný styl, minusky, verzálky, napojované psaní
– techniky moderní kaligrafie
– psaní různým načiním

Proč právě náš kurz?
– příjemně strávený čas, vysoká úroveň kurzu, fantastická lektorka, odpočatá mysl a uvolněná ruka a spousta krásných vámi napsaných plakátů – to musíte zažít!


Karolína Stryková

Karolína je nesmírně kreativní duše, která se zabývá různými druhy umění a uměleckými řemesly. Profesionálně se věnuje ilustraci, grafickému designu, krasopísmu a produktovému designu. Právě u nás na Vzletné vede již druhým rokem oblíbený kurz Krasopísma. Karolína studovala grafiku, knihařství, grafický design a typografii a nejvíc ze všeho miluje kombinování a prolínání všech těchto svých oblíbených oborů a technik. Nikdy nepracuje jen na jednom projektu. Kromě lektorování, ilustruje dětské knihy, vytváří visuální identitu pro malé firmy a větším klientům kreslí na zdi kanceláří obrazy. V současné době má své vlastní papírnictví značky Paragraph a se svojí značkou InAugust Company slaví úspěchy díky tvorbě originálních doplňků, porcelánu atd.


Registrační formulář

  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)