Kreativní „skaut“ s Laurou a Leonou – celodenní výlet

První ze série celodenních kreativních výletů po Praze s Laurou a Leonou, studentkami ilustrace na pražské UMPRUM.

Kartograf, kdo to je? Je to člověk, který umí číst v mapě a také ji sám vytvořit. Nemusí být však pouze vědec, ale také umělec! A proč? Protože mapa může být i umělecké dílo. Jaké mapy tedy mohou existovat?

Mapa tajná, mapa cizojazyčná, mapa světa, zvířat, věcí, řek, města, mapa vzpomínek, zvláštních stromů, nebo mapa nejlepších zmrzlinových stánků, které znáš. Jestli bys rád/a zkusil/a probádat své okolí a vše zaznamenat do své vlastní mapy, tak jsi ten správný dobrodruh, kterého hledáme. Vydáme se spolu po stopách starověkých, indiánských, oceánských až po stopách map pražského metra!

A ať tomu věříš nebo ne, mapa nemusí být jen na papíře, ale z všeho možného. Přijď a prozkoumej to s námi! 

Za podporu děkujeme Ministerstvu kultury ČR.

S sebou: Oblečení na vyrábění, svačina, oběd
Upozornění: Teplé oblečení na ven


sobota
10.00–16.00 hodin

3. prosince 2022


605 Kč

6 hodinový kreativní výlet po Praze


max. 12 dětí


Leona Krlínová & Laura Hédervári

lektorky a studentky Ateliéru ilustrace / Umprum

Laura Hédervári studuje už pátým rokem na pražské UMPRUM. Absolvovala bakalářské studium v ateliéru animace a teď studuje v Ateliéru ilustrace a grafiky, kde bude příští rok diplomovat. Mám ráda pastelové barvy a výjevy ze všedních dnů. 

Leona Krlínová je studentkou čtvrtého ročníku na UMPRUM v ateliéru Ilustrace a grafiky. Absolvovala dva roky v ateliéru kresby a grafiku na Fakultě výtvarných umění v Brně a má za sebou stáž v ateliéru Malby 1 na AVU v Praze. Ráda putuje přírodou, kde objevuje všelijaká místa a příběhy, které pak volně pronikají do jejích obrazů a ilustrací. Leona pracuje s širokou škálou sytých barev a odstínů, co se vrství, prolínají a vytváří svět plný zázraků, tajemných zákoutí a hřejivých vzpomínek.

...další workshopy a kurzy, které by vás mohly zajímat

Animační dílna pro děti

Animační dílna pro děti

Mít svůj vlastní animák a vidět své jméno v závěrečných titulcích? Tak se přihlaste do naší animační dílny s Annou Mastníkovou a Pavlou Šnajdrovou.

Malý grafik ve světě her

Malý grafik ve světě her

V tomto kurzu se z vašich dětí stanou tiskaři, kreslíři a umělci, kteří objeví nejrůznější umělecké profese a grafické techniky. Ty potom uplatní při tvorbě třeba vlastní deskové hry a nebo kompletní sady karet ;)