Klub kutilů: Fantastická kapela – příměstský tábor

Sníte o vlastní kapele, ale nechodíte do hudebky? Rádi přetváříte nepotřebné věci v něco krásného?  Nebojíte se vzít do ruky kleště a pilku? Anebo se bojíte a rádi byste ten strach překonali?

Pojďte si s námi vytvořit kapelu, jakou svět ještě neviděl.

Vytvoříme nejen unikátní hudební nástroje, ale postaráme se taky o vizuální stránku.

Co kdyby v naší kapele hráli dvouhlaví lidé, mimozemšťani, nebo pidižvíci? Co kdyby byl náš bubeník vysoký jen 5 centimetrů?


14.–18. srpna 2023

8.45–17.15 hodin


5690 Kč

včetně svačin, pití a materiálu (oběd volitelný)


12 dětí

minimální kapacita tábora 7 dětí


Pro jaké děti je tábor určen?

Děti od 7 do 12 let, které rády kreslí, malují a vymýšlejí příběhy.

Denní program

8:45–9:00 setkání v Kampusu Hybernská
9:00–12:30 dopolední dílna
12:30–14:00 oběd a relax
13:30–16:30 odpolední dílna
16:30–17:15 vyzvedávání dětí

Proč právě náš letní tábor?

– tábor vedou profesionální a zkušené lektorky, které dokáží pro děti připravit velmi originální náplň příměstského tábora
– děti si na táboře vyzkouší neobvyklé výtvarné techniky

Během pětidenního tábora si rozvineme naše řemeslné a technologické schopnosti.

Odpojíme se společně od obrazovek digitálních zařízení a budeme zkoumat různé materiály a práci s nimi. Ukážeme si jednoduché výrobní postupy, které si následně budete moci zopakovat i doma.

Svážeme si jednoduché sešity, které nás táborem budou provázet jako deníky, do kterých si budete moct zaznamenat návody a zapisovat postřehy. Obálky potiskneme grafickou technikou tisku přes šablonu.

Ukážeme si, jak si vyrobit jednoduché kytary. Kdo se odváží popustit uzdu fantazii, vyzkouší si vyrobit vlastní hudební nástroj, zvukový objekt nebo ruchostroj.

Scházející členy kapely hravě nahradíme loutkami! Ukážeme si základy práce se dřevem a jednoduché způsoby spojování kloubů.

Postaráme se taky o vizuální stránku našeho uskupení: vytvoříme si masky a kostýmy. Ukážeme si, jak ušít zábavné střevíce z překvapivých materiálů.

Nebojíme se ale ani textu!
Zaposloucháme se do rytmu slov a vyzkoušíme si netradiční a hravé způsoby psaní.

Nezapomenem ani na plakát a návrh obalu alba, přičemž si vyzkoušíme techniku monotypu. Vyrobíme si také jednoduchý merch ve formě amuletů a taštiček.

A samozřejmostí je koncert na závěr!


Anna Vohralíková

lektorka příměstského tábora, scénografka, ilustrátorka

Absolvovala obor Scénografie alternativního a loutkového divadla na DAMU, nicméně se během studia začala věnovat především tvorbě autorských knih a komiksů. Ty tvoří například technikou papírotisku a linorytu, nebo si je sama tiskne na domácí inkoustové tiskárně.  Nyní pokračuje ve studiu v Ateliéru Ilustrace a grafiky na UMPRUM. Soustředí se na práci rukodělnými a analogovými postupy. V rámci své lektorské činnosti se zaměřuje na práci s recyklovanými materiály, ráda akcentuje zvukové a haptické vjemy. 

Iva Ščerbáková

lektorka příměstského tábora, scénografka, divadelnice

Momentálně dokončuje studium magisterského oboru Alternativní a loutkové divadlo na DAMU, kde předtím vystudovala scénografii. Pracuje jako scénografka v kamenných divadlech i v nezávislých projektech, například Krajina v batůžku. Vytváří autorské knihy, často formou materiálových deníků ze svých dobrodružných cest po Evropě. Působí jako lektorka performativního kroužku pro náctileté.


Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

...další akce, které by vás mohly zajímat