Japonské indigo – textilní tvorba a upcycling

Chcete se nejen naučit základy šití, ale ještě si odnést vlastnoručně ušitý super kousek, který bude sklízet obdiv? Zajímá vás, jak nakládat se zbytky látek, aby výsledek působil jako model prvotřídního salónu nebo významného návrháře?

Pojďte si ušít kabát v ladění japonské estetiky, jehož střih patří k základním, velice jednoduchým a přesto efektním. Střih si odneseme domů a jako bonus se naučíme, jak ho využít také k ušití županu, ležérní svrchní vrstvy či třeba kardiganu. 

Také si ukážeme finty, jak jej proměnit v jednoduchý elegantní top či halenku.

Budeme používat bavlněná denimová plátna a podšívková jemnější plátna, která při šití nekloužou a nesmýkají se a jsou proto vhodná i pro ty, kdo zatím nemají mnoho odšito. Začišťovat budeme buďto na overlocku, ale kdo by si chtěl zkusit i jiný způsob, může zvolit třeba francouzský šev nebo lemování. Obojí přijde vhod znát v případech, kdy buďto overlock nemáme a chceme elegantní oděv z vnějšku i zevnitř, nebo když chceme přidat něco šmrncovního navíc.

Šít budeme z látky, kterou vytvoříme podle vlastního vkusu sešitím bloků denimu z deadstockového materiálu a především z kvalitních džínových kalhot, které by už jinak jen smutně ležely na hromadě střihů, jež postupem času vyšly z módy. Pojďme tak využít starý denim, který je stále ve skvělé formě a navíc natolik kvalitní, že se pro kabát přímo nabízí.

Pozvedneme techniku patchworku, kterou každý zná spíše z přehozu na postel. Díky tomu, že je udržitelná móda stále na vzestupu se však z pačvorkovaných oděvů stává zcela jedinečný a vítaný společník v našem šatníku.

Svoji originální látku si budete moci udělat ještě osobitější přidáním prošívaných detailů nebo pomocí japonské historické techniky sashiko, která vytváří na textilii harmonický vzor pomocí nití či bavlnek. 

Těšíme se jak na úplné začátečníky, tak na zkušenější švadleny, které by rády vydaly něco nového.

Pokud máte doma starou stoprocentně bavlněnou džínovinu, kterou už neužijete, vezměte ji s sebou. Vdechneme ji nový život!
Ps.: Šicí stroj s sebou!

foto | zdroj: google.com


4. - 5.
prosince 2021

sobota a neděle
13.30–20.30 hodin3990 Kč


8 účastníků


Pro koho je náš letní speciál určen?

Pro všechny začátečníky a nadšence od 14
do 100 let.

Proč právě náš kurz?

– Hedvika je lektorka s doslova vášnivým vztahem k textilní tvorbě, módě a šití už od útlého dětství, která momentálně úspěšně buduje svoji módní značku
– individuální a citlivý přístup
– inspirativní a motivující prostředí
– udržitelný a zero waste přístup k tvorbě

Hedvika @cesmeen.wear

Hedviku už od mala přitahovalo spojování látek pomocí nitě. Naučila se vyrábět vlastní, ručně šité hračky a postupně začala i s vyšíváním. Její značka Cesmín se zaměřuje na oděvy šité na míru, z kvalitních přírodních materiálů a kombinací praktičnosti a designu chce podpořit osobitost a charakter každého, kdo bude oděv nosit. V duchu zero waste vznikají například prošívané vesty a další.

Hedvika také několik let působila jako lektorka výtvarných kurzů a víkendových dílen v Dejvickém ateliéru a spolupodílela se na příměstském táboře kresby a malby pod záštitou KC Kaštan.


Registrační formulář

  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
(např. jméno účastníka, extra požadavky, dosavadní zkušenosti se šitím atp.)
Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

...další akce, které by vás mohly zajímat