Grafická dílna pro dospělé

Chcete se naučit nové výtvarné techniky? Zajímají vás nové možnosti tvorby a řemeslná rukodělná práce s materiálem? Rádi byste pronikly do tajů grafických technik jako třeba linoryt či sítotisk? Chcete tvořit autorské publikace a knihy?

V tom případě je kurz Kreativní dílna, ve kterém vás podpoříme v autorské tvorbě a přístupu a současně vám ukážeme nepřeberné možnosti realizace, tou ideální volbou!

Budeme tvořit s pomocí grafického lisu – satynýrky a objevíme nové způsoby kreativního vyjadřování skrze nejrůznější grafické techniky.

V kurzu se naučíme původní tiskové techniky jako jsou tisk ze skla – monotypie, linoryt, vícebarevný softcut, suchá jehla z plastu a z plechu, tisk z pěny nebo např. sprejování přes vlastní šablony.

Jednu lekci strávíme v sítotiskové dílně, kde si vlastním motivem potiskneme plátěnou tašku nebo vlastní oblíbené tričko. Naučíme se míchat barvu na sítu a pochopíme principy této techniky, s jejíž pomocí můžeme tvořit krásné plakáty.

Průběžně se budeme věnovat komiksové tvorbě, charakter designu a ilustraci. Ukážeme si, že i tyto žánry je možné tvořit pomocí grafiky.

Nabízíme prostor a podporu pro realizaci vlastních projektů. Můžeme se tak věnovat např. sérii vlastních autorských grafik v technice, která vás baví nejvíc nebo pracovat na autorských plakátech, ilustracích, zinech či si v kurzu připravit vlastní autorskou knihu plnou svých tisků.

Tvoření autorských publikací je rozmanitá disciplína, která umožňuje posunout se ve vlastní tvorbě o krok dál. Pojďme se autorské knize věnovat pod vedením profesionálky a uskutečnit tak své velkorysé představy o vlastní knize a proměnit sny ve skutečnost.

Z každé lekce si odneseme viditelné výsledky – autorské tisky provedené různými technikami a nakonec z toho může být publikace plná krásných grafik.

Pro koho je kurz určen?
- pro všechny, kteří chtějí objevit kouzelný svět grafických technik
- pro ty, kteří rádi tvoří, ale hledají víc, než tvorbu „jen s tužkou v ruce“
- pro tvůrčí duše, které rády objevují nové možnosti vyjadřování
- pro všechny, kteří se rádi ponoří do tvůrčího procesu
- pro tvůrce, kteří už mají v šuplíku nastřádané poklady z vlastní tvorby a rádi by jim dali konkrétní formu a podobu a posunuli se tak o krok dál

Co se v kurzu naučíte?
- nejrůznější grafické techniky
- sítotisk
- základy komiksu a ilustrace
- příprava podkladů a kompletace materiálů pro vznik autorské publikace
- výběr vhodných technik k realizaci vlastních projektů
- základy knižní vazby a její možnosti
- druhy tiskových technik a jejich specifika

Proč právě tento kurz?
- profesionální umělkyně a všestranně tvůrčí lektorka, která za své autorské knihy získala několik ocenění
- grafické techniky, autorská kniha a vazba, základy komiksu a ilustrace v jednom
- jedinečná šance realizovat si sen o vlastní autorské publikaci