Fantastická animační dílna – vyprodáno

Pro všechny zapálené animátory a tvořivé děti, které rády objevují a zkoušejí všechno nové, rády kreslí, šijí, stříhají, lepí, natírají, přitloukají, vystřihují, razítkují a řezají, tady máme týden strávený výrobou krátkého animovaného filmu. 

Ať letájící vydronož nebo plameny šlehající lední medvědice, počítejte s obrovskou náloží zábavy.

Během dopoledne budeme pracovat společně na našem filmu a odpoledne si užijeme pobyt venku v parku nebo sledování a studování animovaných filmů a v neposlední řadě další tvorbu. 

Vytvoříme improvizovaný filmový štáb a společně během jednoho týdne vyrobíme krátký animovaný film. V rámci natáčení prozkoumáme celý proces tvorby od nápadu, přes scénář, produkci scény, návrhu a tvorby loutek, realizaci, až po ozvučení a závěrečné titulky. Nakonec budeme přemýšlet o prezentaci filmu a jeho premiéře. V odpoledním programu tak budeme tvořit plakát k filmu, vstupenky a pozvánku na páteční premiéru.

Naučíme se pracovat ve skupině, ale současně každý dostane prostor pro seberealizaci a možnost uplatnit svůj nápad ve filmu.

Na závěr v pátek odpoledne připravíme premiéru filmu, na kterou pozveme mámy, táty, sourozence, kamarády, babičky a dědečky.


2.– 6. srpna 2021

pondělí–pátek


8.30–17.00


5990 Kč

včetně svačin a pití (oběd volitelný)


12 dětí


Pro jaké děti je tábor určen?

Děti od 8 do 14 let.

Denní program

8:30–9:00 setkání na Vzletné
9:00–13:00 animační dílna
13:00–14:00 oběd
14:00–16:00 hry v parku, promítání animovaných filmů, výroba plakátů, pozvánek na vernisáž atd.
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Proč právě náš letní animační tábor?

– naše lektorka Anna má více
jak 10 let zkušeností s pořádáním animačních táborů a kurzů 
– příměstský tábor na kterém si děti vyzkouší druhy animace jako je stop-motion, plošková animace, digitální animace atd.

Vesmírná animace z loňského příměstského tábora na Praze 7

Anna Mastníková

lektorka 

Anna Mastníková je ilustrátorka a animátorka, která se zaměřuje především na klasickou kreslenou a loutkovou animaci. Věnuje se také výrobě animačních loutek a autorských hraček. Velkou část jejího profesní lektorování klasické animace pro děti a dospělé.

Anna, poté co vystudovala Ateliér filmové a televizní grafiky na UMPRUM. V rámci magisterského studia absolvovala studijní stáž ilustrace na École Supérieure des Arts Décoratifs de Strasbourg pod vedením Guillaumea Dégea.

Navíc nasbírala mnoho zkušeností na stop motion animation workshopech v Budapešti pod lektorským vedením Bedřicha Glasera, Barryho Purvese a Mary Muprhy zaměřenéných na výrobu a animici klasické loutky nebo na filmovém festivalu a filmařském workshopu Talent Capm v Odense. Spolupodílela se na výrobě loutek a dekorací pro film Až po uši v mechu a spolupracovala na filmech Vlaštovky a Na půdě.

Na ilustrace Anny Mastníkové můžete narazit velice jednoduše. Ať už v knihkupectví, kde je jako ilustrátorka podepsaná pod takovými knížkami, jako jsou Pohádková mateřídouška, Tajemství staré pumpy, O panáčkovi, Borůvky na prodej a Žížalí pomazánka pro Davida nebo v časopise Hrana, se kterým spolupracuje od roku 2015.


...další workshopy a kurzy, které by vás mohly zajímat

Malí ilustrátoři a redaktoři časopisu Holubet

Malí ilustrátoři a redaktoři časopisu Holubet

Improvizovaná letní redakce plná malých redaktorů a ilustrátorů, kteří celý týden budou pracovat na 4. vydání dnes již legendárního časopisu Holubet.