Akvarel s Annou Mastníkovou

Chcete si užít čas letních prázdnin a současně se něco nového naučit? Vyzkoušet techniku, která je jednoduchá, ale při bližším zkoumání nabízí velké množství možností a efektů? Zažít radost z umělecké tvorby?

Nabízíme vám letní intenzivní kurz akvarelu – malování pomocí sytých a jasných transparentních barev, kdy se jedna rozpíjí do druhé, aniž by se navzájem stínily a na papíře se tak rozehrává okouzlující hra barev.

Akvarel je jedna z nejméně náročných výtvarných disciplín nicméně s bohatou historií.

Nabízí řadu možností přístupu k technice. Můžeme malovat za sucha, do mokra, suchým nebo mokrým štětcem a tyto varianty kombinovat. Každá z kombinací má svůj specifický efekt.

Budeme se učit rozeznávat druhy papíru a naučíme se jej připravovat pro techniku – napínání na desku za mokra. Vyzkoušíme si různé materiály pro malbu – barevné inkousty a klasické tuhé akvarelové barvy.

Prozkoumáme tu alchymii zapouštění barev a inkoustů do tak akorát správně mokrého papíru pomocí dobrých a kvalitních štětců.

Při tvorbě se necháme inspirovat květináčovým pralesem, řezanými květinami ve váze či obrázky nebo fotkami zvířat.


3. a 5. srpna

úterý, čtvrtek
(17.30–20.00 hodin)


7. srpna

sobota
(10.00–15.00 hodin)


3290 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré pomůcky


Co se na kurzu naučíte?

– historii akvarelu
– techniky práce s akvarelovými barvami a inkousty
– příprava papírů a pláten
– výběr vhodných štětců
– efekty jednotlivých technik

Proč právě náš workshop?

– Anna je lektorka, která akvarel miluje a velkou část své profesní tvorby věnuje právě akvarelu
– profesionální umělecké vedení
– individuální a citlivý přístupu
– inspirativní prostředí

Anna Mastníková

lektorka semestrálního kurzu Animační dílna pro děti (událost) a příměstského tábora Fantastická animační dílna (událost)

Anna Mastníková je ilustrátorka a animátorka, která se zaměřuje především na klasickou kreslenou a loutkovou animaci. Věnuje se také výrobě animačních loutek a autorských hraček. Velkou část jejího profesní lektorování klasické animace pro děti a dospělé.

Anna po vystudování Ateliéru filmové a televizní grafiky na UMPRUM, absolvovala v rámci magisterského studia studijní stáž ilustrace na École Supérieure des Arts Décoratifs de Strasbourg pod vedením Guillaumea Dégea.

Navíc nasbírala mnoho zkušeností na stop motion animation workshopech v Budapešti pod lektorským vedením Bedřicha Glasera, Barryho Purvese a Mary Muprhy zaměřenéných na výrobu a animici klasické loutky nebo na filmovém festivalu a filmařském workshopu Talent Capm v Odense. Spolupodílela se na výrobě loutek a dekorací pro film Až po uši v mechu a spolupracovala na filmech Vlaštovky a Na půdě.

Na ilustrace Anny Mastníkové můžete narazit velice jednoduše. Ať už v knihkupectví, kde je jako ilustrátorka podepsaná pod takovými knížkami, jako jsou Pohádková mateřídouška, Tajemství pumpy, O panáčkovi, Borůvky na prodej a Žížalí pomazánka pro Davida nebo v časopise Hrana, se kterým spolupracuje od roku 2015.


Registrační formulář

  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
  • Vyberte jednu z možností, děkujeme.
  • ano
  • ne
(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)

...další workshopy a kurzy, které by vás mohly zajímat

Kurz Krasopísma s Karolínou Strykovou - začátečníci

Kurz Krasopísma s Karolínou Strykovou - začátečníci

Pětitýdenní kurz Krasopísma s Karolínou Strykovou.