Japonské indigo – Textilní tvorba a upcycling - sleva

Cena: 3 591 Kč Původní cena: 3 990 Kč

Budeme používat bavlněná denimová plátna a podšívková jemnější plátna, která při šití nekloužou a nesmýkají se a jsou proto vhodná i pro ty, kdo zatím nemají mnoho odšito. Začišťovat budeme buďto na overlocku, ale kdo by si chtěl zkusit i jiný způsob, může zvolit třeba francouzský šev nebo lemování. Obojí přijde vhod znát v případech, kdy buďto overlock nemáme a chceme elegantní oděv z vnějšku i zevnitř, nebo když chceme přidat něco šmrncovního navíc.

Šít budeme z látky, kterou vytvoříme podle vlastního vkusu sešitím bloků denimu z deadstockového materiálu a především z kvalitních džínových kalhot, které by už jinak jen smutně ležely na hromadě střihů, jež postupem času vyšly z módy. Pojďme tak využít starý denim, který je stále ve skvělé formě a navíc natolik kvalitní, že se pro kabát přímo nabízí.

Pozvedneme techniku patchworku, kterou každý zná spíše z přehozu na postel. Díky tomu, že je udržitelná móda stále na vzestupu se však z pačvorkovaných oděvů stává zcela jedinečný a vítaný společník v našem šatníku.

Svoji originální látku si budete moci udělat ještě osobitější přidáním prošívaných detailů nebo pomocí japonské historické techniky sashiko, která vytváří na textilii harmonický vzor pomocí nití či bavlnek. 

Těšíme se jak na úplné začátečníky, tak na zkušenější švadleny, které by rády vydaly něco nového.

Pokud máte doma starou stoprocentně bavlněnou džínovinu, kterou už neužijete, vezměte ji s sebou. Vdechneme ji nový život!
Ps.: Šicí stroj můžete vzít s sebou!

Skladem

Při nákupu nad 1 000 Kč doprava zdarma.