Základy UX a designu pro web – Vzletná – kreativní epicentrum

Základy UX a designu pro web

Starting 31. 10. 2020 sobota

Základy uživatelské přívětivosti a designu pro web

Jste podnikatel nebo freelancer, který chce zpřehlednit a zjednodušit své internetové stránky a nabídnout tak svým klientům a zákazníkům uživatelsky přívětivé prostředí webu a e-shopu? Grafický designér, který by rád pronikl do světa tvorby webových stránek nebo marketingový expert, který touží po lepší komunikaci s vývojáři? 

Tak do toho pojďte s námi! Připravili jsme kurz, který vás uvede do všestranného oboru se zaměřením na potřeby, cíle a celkový zážitek z používání produktu jako koncového uživatele – USER EXPERIENCE.

Pojďte se u nás naučit upravit svůj web tak, že bude zážitek jej procházet a vaše stránky nebude chtít žádný zákazník opustit.

V kurzu si představíme obor. Řekneme si z čeho se skládá, jaké používá metody, užitečné nástroje, v čem je přínosný a proč se týká nás všech.
Budeme se zabývat základy vizuálního designu – typografií, barvami, prostorovostí, přehledem užitečných nástrojů a dalšími.
Část kurzu si objasníme principy interakce na webu a základní stavební prvky webu (HTML, CSS, JavaScript)
Během workshopu budeme klást důraz na praktické ukázky. Projdeme si aplikace představených principů na ukázkovém webu, seznámíme se s developer tools v prohlížeči, projdeme interaktivní real-time editace stránek a v neposlední řadě si ukážeme alternativní nástroje pro editaci webu pro účely zlepšení designu.

Jedním z dílčích cílů workshopu je vlastní návrh a jeho prezentace. Podíváme se na skicování, rychlé představování nápadů, terminologii, specifika komunikace s vývojáři a ukázku vizuálních nástrojů pro tvorbu návrhů a wireframes.

Na závěr si vše zrekapitulujeme. Z kurzu si odnesete sadu užitečných a nápomocných odkazů a další studijní materiály.


Pro koho je kurz určen?
– Podnikatelům a freelancerům, kteří chtějí zlepšit uživatelskou přívětivost svých webových stránek a e-shopů
– Grafickým designérům, kteří chtějí proniknout do světa tvorby webových stránek
– Marketingovým expertům, kteří chtějí zlepšit komunikaci s vývojáři

Co se v kurzu naučíte?
– Rychle identifikovat problémy na webových stránkách a navrhovat jak je zlepšit
– Komunikovat s vaším webmasterem tak, abyste dosáhli lepší uživatelské přívětivosti na vašem webu

lektor Ilja Panić

Ilja Panić

Ilja A. Panić se věnuje tvorbě webových řešení na míru. Rovněž se zabývá výzkumem v oblasti nových technologií a experimentální tvorbou v oblasti nových technologií. K technologiím ho to táhlo od malička. Na webu tvoří od konce studií na střední škole, tedy období, kdy vznikal responzivní design.

Má za sebou 8 let studia a práce v zahraničí. Zkušenosti v oblasti IT, smart cities, 3D tisku a digitální fabrikace sbíral v Kodani, Londýně a Barceloně. 

Ve své práci se vždy soustředí zejména na potřeby koncových uživatelů, kterým chce na webových stránkách zprostředkovat uživatelsky co nejpřívětivější zážitek.

Ve volném čase si ujíždí na překapávané kávě, obskurních knihách a ambientních vinylech.

důležité informace o kurzu

sobota

10.00–16.00

cena

3990 Kč

doporučujeme přinést
vlastní počítač s sebou

31. října 2020

6 hodin

včetně 30 minut na oběd

registrace

Registrace: Úvod do UX Designu – Základy uživatelské přívětivosti a designu pro web

(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)