Základy UX a designu pro web – Vzletná – kreativní epicentrum

Základy UX a designu pro web

Starting 08. 10. 2020 čtvrtek

Základy uživatelské přívětivosti a designu pro web

Jste podnikatel nebo freelancer, který chce zpřehlednit a zjednodušit své internetové stránky a nabídnout tak svým klientům a zákazníkům uživatelsky přívětivé prostředí webu a e-shopu? Grafický designér, který by rád pronikl do světa tvorby webových stránek nebo marketingový expert, který touží po lepší komunikaci s vývojáři? 

Tak do toho pojďte s námi! Připravili jsme kurz, který vás uvede do všestranného oboru se zaměřením na potřeby, cíle a celkový zážitek z používání produktu jako koncového uživatele – USER EXPERIENCE.

Pojďte se u nás naučit upravit svůj web tak, že bude zážitek jej procházet a vaše stránky nebude chtít žádný zákazník opustit.

V kurzu si představíme obor. Řekneme si z čeho se skládá, jaké používá metody, užitečné nástroje, v čem je přínosný a proč se týká nás všech.
Budeme se zabývat základy vizuálního designu – typografií, barvami, prostorovostí, přehledem užitečných nástrojů a dalšími.
Část kurzu si objasníme principy interakce na webu a základní stavební prvky webu (HTML, CSS, JavaScript)
Během workshopu budeme klást důraz na praktické ukázky. Projdeme si aplikace představených principů na ukázkovém webu, seznámíme se s developer tools v prohlížeči, projdeme interaktivní real-time editace stránek a v neposlední řadě si ukážeme alternativní nástroje pro editaci webu pro účely zlepšení designu.

Jedním z dílčích cílů workshopu je vlastní návrh a jeho prezentace. Podíváme se na skicování, rychlé představování nápadů, terminologii, specifika komunikace s vývojáři a ukázku vizuálních nástrojů pro tvorbu návrhů a wireframes.

Na závěr si vše zrekapitulujeme. Z kurzu si odnesete sadu užitečných a nápomocných odkazů a další studijní materiály.


Pro koho je kurz určen?
– Podnikatelům a freelancerům, kteří chtějí zlepšit uživatelskou přívětivost svých webových stránek a e-shopů
– Grafickým designérům, kteří chtějí proniknout do světa tvorby webových stránek
– Marketingovým expertům, kteří chtějí zlepšit komunikaci s vývojáři

Co se v kurzu naučíte?
– Rychle identifikovat problémy na webových stránkách a navrhovat jak je zlepšit
– Komunikovat s vaším webmasterem tak, abyste dosáhli lepší uživatelské přívětivosti na vašem webu

profilový obrázek

lektor Ilja Panić

Ilja Panić

Ilja A. Panić se věnuje tvorbě webových řešení na míru. Rovněž se zabývá výzkumem v oblasti nových technologií a experimentální tvorbou v oblasti nových technologií. K technologiím ho to táhlo od malička. Na webu tvoří od konce studií na střední škole, tedy období, kdy vznikal responzivní design.

Má za sebou 8 let studia a práce v zahraničí. Zkušenosti v oblasti IT, smart cities, 3D tisku a digitální fabrikace sbíral v Kodani, Londýně a Barceloně. 

Ve své práci se vždy soustředí zejména na potřeby koncových uživatelů, kterým chce na webových stránkách zprostředkovat uživatelsky co nejpřívětivější zážitek.

Ve volném čase si ujíždí na překapávané kávě, obskurních knihách a ambientních vinylech.

důležité informace o kurzu

čtvrtek

10.00–16.00

cena

3990 Kč

doporučujeme přinést
vlastní počítač s sebou

8. října 2020

6 hodin

včetně 30 minut na oběd

registrace

Registrace: Úvod do UX Designu – Základy uživatelské přívětivosti a designu pro web

(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)