Grafický design: přípravný kurz na střední a vysoké školy – Vzletná – kreativní epicentrum

Grafický design: přípravný kurz na střední a vysoké školy
3900 Kčkurz

Started on 30. 01. 2020 Čtvrtek
VZL_grdiz_pripravka_FBevent

Grafický design: přípravný kurz na střední a vysoké školy

3900 Kč / kurz

V kurzu se zaměříte na základy práce s vizuálním obsahem, rozvoj koncepčního myšlení při navrhování a porozumění pravidlům typografie. Při plnění zadávaných úkolů projdete všechny úrovně práce grafického designéra, proniknete do principů a různých forem vizuální komunikace. Kurz vás připraví na přijímací zkoušky nejen technicky, ale rozvine tzv. Design thinking.

Projdete základy historie a součastnost grafického designu, príci s obrazem a textem, grafické programy, polygrafii a jiné. Naučíte se editovat své vlastné portfólio. Budete experimentovat a dostanete se i mimo tradiční hranice grafického designu.

O lektorce:
Lenka Hámošová je grafická designerka, vizuální kritička a výzkumnice. Ve své praxi se zaměřuje na design vizuálních identit a komunikačních strategií pro malé firmy, kulturní instituce a jednotlivé freelancery. Věnuje se výzkumu v oblasti transparentnosti vizuální komunikace a kritického designu. Absolvovala magisterské studium designu na Sandberg Institute, Rietveld Academie v Amsterdamu, kde dlouhodobě působila. V Holandsku také organizovala několik workshopů zaměřených na experimentální formy vzdělávání v oblasti vizuální kultury a podpory interdisciplinární spolupráce mezi profesionály z oblastí designu, žurnalismu a informačních technologií. V současnosti žije v Praze a spolupracuje s platformou pro studium vizuální kultury Fresh Eye.

http://hamosova.com/
http://lenka.hamos.sk/
https://www.instagram.com/lenkahamosova/
https://twitter.com/Lenka_Hamosova

Předprodej kurzovného začne 10.10.2019 ve 12:00

Datum 
7. 11. 2019 — 30. 1. 2020

Čas 
16:30 — 18:30

Den
Čtvrtek

připravujeme

Co by Vás mohlo zajímat...