Základy grafického designu — přípravný kurz na střední a vysoké školy
8400 Kčkurz

Starting 3. 10. 2019 Čtvrtek
Vzletna_grafdiz_eventFB_02

Základy grafického designu – přípravný kurz na střední a vysoké školy

8400 Kč / kurz

Kromě hlavní náplně práce denně děláme mnoho dalších úkolů: náš vlastní marketing a PR, time management, vystavování faktur, domlouvání schůzek, resetování hesel a nespočet dalších. Velká část z těchto činností spadá pod náplň práce grafického designéra. Nové úvodní foto na Facebooku, výběr vhodné šablony na blogu či udržení vizuální harmonie instagramu, to vše zahrnuje práci s vizuálním obsahem a vymýšlení nejvhodnější vizuální strategie. Podobně jako psaní na stroji, ani tyto grafické mikro-práce již nejsou něčím výjimečným a na více pracovních pozicích patří k základní digitální gramotnosti. Nikdo od vás sice nečeká, že si navrhnete sami logo, ale když už jedno máte, předpokládá se, že budete na základě grafického manuálu s ním umět pracovat. Jak ale zvládat všechny tyto úkoly bez příslušného vzdělání a bez drahých grafických aplikací?

Na kurzu základních grafických znalostí pro laiky spolu nahlédneme do světa grafického designu a zbouráme mýty o privilegovanosti této disciplíny. Ukážeme si, jak jednoduše může každý vytvářet svůj vlastní vizuální obsah bez zbytečných hodin práce ve Photoshopu. Řekneme si základní pravidla, která platí pro přípravu podkladů do tisku a které zase pro digitální použití. Na praktických zadáních, které si budete moci přizpůsobit podle svých potřeb, se naučíte postupně všechno, co vám dosud mezi vašimi dovednostmi chybělo k bezproblémové práci s obrazem, videem a textem. Po absolvování tohoto kurzu budete schopni sebevědomě komunikovat s grafikem i tiskárnou, budete schopni vybrat si ten správný font i rozeznat nekvalitní rozlišení obrazového materiálu a hlavně už nikdy nebudete chtít vyrábět brožuru ve Wordu 🙂

O lektorce:
Lenka Hámošová je grafická designerka, vizuální kritička a výzkumnice. Ve své praxi se zaměřuje na design vizuálních identit a komunikačních strategií pro malé firmy, kulturní instituce a jednotlivé freelancery. Věnuje se výzkumu v oblasti transparentnosti vizuální komunikace a kritického designu. Absolvovala magisterské studium designu na Sandberg Institute, Rietveld Academie v Amsterdamu, kde dlouhodobě působila. V Holandsku také organizovala několik workshopů zaměřených na experimentální formy vzdělávání v oblasti vizuální kultury a podpory interdisciplinární spolupráce mezi profesionály z oblastí designu, žurnalismu a informačních technologií. V současnosti žije v Praze a spolupracuje s platformou pro studium vizuální kultury Fresh Eye.

http://hamosova.com/
http://lenka.hamos.sk/
https://www.instagram.com/lenkahamosova/
https://twitter.com/Lenka_Hamosova

Datum 
3. 10. 2019 — 30. 1. 2019

Čas 
16:30 — 18:30

Den
Čtvrtek

připravujeme

Co by Vás mohlo zajímat...