Tvůrčí fotografie – Vzletná – kreativní epicentrum

Tvůrčí fotografie

Started on 01. 10. 2020 Čtvrtek

Tvůrčí fotografie

Chcete fotit jako profesionál? Umět pracovat s fotoaparátem tak, že každá fotka vyjde dle vašich představ? Vyprávět pomocí jednoho obrázku celé příběhy? Pojďte se učit fotit u nás a radujte se z obdivu a uznání okolí nad vašimi fotografiemi, které budou mít navíc umělecký přesah.

V kurzu společně pronikneme do vizuálních a technických specifik tvůrčí práce s fotografií a poznáme rozdíly analogové a digitální fotografie. Budeme se zabývat základy fotografické technologie a zabrousíme I do historie pořizování fotografií. Současně ale budeme diskutovat o pozici a využití fotografie jakožto vizuálního média v kontextu současného umění.

Východiskem v jednotlivých lekcích budou vaše individuální práce na fotografických souborech, které budeme konzultovat jednotlivě i ve skupině. V průběhu semestru si můžete připravit vlastní portfolio k případným přijímacím zkouškám. Je na každém z vás, kam až to chce dotáhnout. U nás máte skutečnou příležitost.

Valentýna je zkušená lektorka, která už několik uchazečů úspěšně připravila na přijímací zkoušky na prestižní fotografické školy. Díky soustavnému kontaktu s uměleckými školami a prostředím současného výtvarného umění vám dodá důležitou podporu při osvojování vlastního fotografického procesu. Původní umělecká tvorba Valentýny je navíc intermediální; volně pracuje s fotografií, ale i videem, textem či sochařskými objekty. V kurzu tak budete mít možnost konzultovat i práce, které od fotografie přechází i k jiným uměleckým prostředkům.

Kurz je vhodný jako příprava na talentové zkoušky středních škol oboru fotografie, zájmový kroužek, nebo kurz fotografie pro začínajíci fotografy.

Návštěvník kurzu není povinen vlastnit speciální fotografické vybavení. Postačí jakýkoliv typ fotoaparátu, ať už digitální, či analogový (klidně i jednorázový, kompaktní digitální fotoaparát, případně mobilní telefon). Dokážeme si, že fotit se dá na všechno.

Komu je kurz určen?
– všem, kteří chtějí dělat krásné fotky a přesně vědět, co je pro to třeba udělat
– začínajícím I pokročilým fotografům, kteří chtějí získat fotografický manuál s uměleckým přesahem
– vážným zájemcům o studium oboru fotografie, nová média, intermédia, supermédia a dalších na vysokých uměleckých školách
– zájemcům o fotografii od 14 let


Co během kurzu zvládnete a naučíte se?
– rozvoj individuální umělecké tvorby
– technické zvládnutí fotoaparátu
– přípravu portfolia
– základní společensko-historické znalosti fotografie


Proč právě náš kurz?
– zkušená lektorka, která se pyšní vysokou mírou přijatých uchazečů
– profesionální přístup k umělecké fotografii
– vysoká úroveň a profesionalita
– příjemná, inspirativní a podporující atmosféra v kurzu

Děkujeme > foto – Kristýna Černá | edit – Ondřej Konrád

2019-10-22-8

Valentýna Janů

Valentýna Janů prošla sedmiletým studiem fotografie, nejprve na Sřední škole grafické Hellichova v Praze a později ve studiu Postkonceptuální fotografie Jiřího Thýna na pražské FAMU. V současné době pokračuje v magisterském studiu na Akademii výtvarných umění v ateliéru Intermédií, pod vedením Pavly Scerankové a Dušana Zahoranského.


Tvorba Valentýny Janů překládá současné struktury pocitů do evokativních instalací, které si pohrávají s naším rozdílným vnímáním slova a obrazu, přičemž oscilují mezi známými každodenními zážitky a velkými otázkami života, kde vládne technika, odcizení a přetížení. I přes multimediální přístup, zahrnující práci s trojrozměrným objektem, či videem, zůstává jejím výchozím médiem právě fotografie.

Její práce se objevily na výstavách v Galerii hlavního města Prahy, v Národní galerii v Praze, Galerii Fotograf, v Centru pro současné umění v Praze, brněnské Fait Gallery či například v Malteada La Vida v Monterrey v Mexiku.

důležité informace o kurzu

čtvrtek

17.00–19.00

kromě státních svátků

cena

6590 Kč

24. 9. 2020–21. 1. 2021

15 lekcí

Každá lekce trvá 120 minut

registrace

Registrace: Tvůrčí fotografie

(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků.
V případě nepříznivé epidemiologické situace se kurz bude konat online.

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.