Světlocit – Vzletná – kreativní epicentrum

Světlocit

Starting 16. 02. 2021 Úterý

Světlocit 

Světlocit aneb rozsviť, zhasni, zablikej!

Mít doma vlastní západ slunce a úsvit měsíce? Vyrobit si vlastní světelný meč? Nebo kreslit světlem do tmy?

Pro všechny malé experimentátory, kteří chtějí rozbít tmu a ponořit se do fascinující galaxie světla je tu jedinečný ateliér. Pojďte s námi prožít světlo na vlastní kůži.

Během tvoření a experimentování si s dětmi budeme povídat o světle. Co to vlastně světlo je a kde se bere? Děti si tak přirozenou a zábavnou formou osvojí nové fyzikální znalosti, praktické dovednosti, výtvarnou zručnost a možnosti uměleckého využití světla.

Budeme rozšiřovat a podporovat dětské kreativní myšlení, touhu experimentovat a objevovat.

Uvedeme děti do takových uměleckých disciplín, kde je medium světla naprosto klíčové. Děti tak proniknou do základů fotografie, filmu a divadla. Vezmeme děti  do divadla, zažijeme představení I divadelní zákulisí.

Budeme vyrábět lampiony, stínítka na lampy nebo barevné vitráže.

Na závěr připravíme skupinovou výstavu z vlastnoručně vyrobených světelných objektů.

Pro jaké děti je kurz určen?

— kurz je ideální pro všechny malé experimentátory, kteří se chtějí ponořit do fascinující galaxie světla.

— pro kreativní děti, které odmítají klasické výtvarné kroužky


Co si děti na kurzu vyzkouší?

— stínové divadlo

— práce s kamerou 

— výroba  vitráží 

— výroba camery obscury

— výroba lampionů 

— výroba stínítek

— návštěva divadelního představení a průzkum divadelního zákulisí

— teorie barev a světla

 

Proč právě náš kurz?
– jedinečný kurz, který v našich krajinách nenajdete 

— profesionální a renomovaní umělečtí lektoři, kteří mají zkušenosti a ocenění z vlastních uměleckých projektů

LUXFER  

Světelné duo Luxfer, Tereza Bartůňková a Kryštof Hlůže, se nejraději vyjadřují prostřednictvím média světla, s jehož pomocí vytváří efemérní atmosféru, která dokáže člověka přenést do vnitřní krajiny vlastního podvědomí. Vnímání světla je naprosto zásadní pro divadlo, film, hudbu… život. Tento “světlocit” bychom rádi sdíleli s malými návštěvníky tohoto magického workshopu.

Poprvé jako Luxfer spoluvytvořili světelný design pro výjimečný venkovní ambientní koncert na Velodromu Třebešín v létě 2019 a od té doby spolupracovali na dalších světelných projektech. Rádi by se mimo jednorázové performance zaměřovali na dlouhodobé projekty, spojených se světlem.

terka_profil

Tereza Bartůňková 

se po skončení magisterských studií scénografie alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU věnuje uměleckým projektům v rozličných oborech. Eklekticky proplouvá mezi světem ilustrace, divadla a hudby. Spolupracuje na projektech v předních českých divadlech (Laterna Magika, Divadlo Archa, Divadlo v dlouhé) i v menších experimentálních podnicích (Alfred ve dvoře, Divadlo X10, Loď Tajemství). Světelné atmosféry vytvářela pro sérii celonočních koncertů ambientní hudby Silent_Night v Divadle Ponec, ale také jako součást scénografií pro dětská představení (Záhada hlavolamu -Divadlo Minor, Nekonečný příběh – Divadlo Lampion, Až na Dřeň – Divadlo X10). Vedle osvětlování se zabývá kresbou a grafikou. Letos vyšla její první ilustrovaná kniha (Fimfárum – Albatros). Její rozhýbané ilustrace můžete vidět v animovaných projekcích v inscenaci Zahrada na Nové Scéně Národního divadla.

krystof_profil

Kryštof Hlůže  

je kameraman, umělec a light designer. Je absolventem Ateliéru fotografie na UMPRUM, aktuálně studentem kamery na FAMU. Kryštof je zakladatelem zážitkových koncertů Dietl Archive a elektronického labelu Polygon, jenž jako jeden z prvních přišel s ideou koncepčního zážitku, založeného na silné atmosféře. Jeho film Olga (2017) byl vybrán jako jeden z tři nejlepších snímků prvního ročníku FAMU a následně promítán na festivalu Kamera Oko a AFO. V roce 2018 byli s Valentýnou Janů oceněni hlavní cenou na festivalu PAF za snímek Is Your Blue Same as Mine. Další zajímavé snímky, které byly k vidění v poslední době v kinech jsou například film Viva Video, Video Viva (rež. Adéla Komrzý, 2019), na němž pracoval, jako kameraman, nebo Moréna Rex (rež. Marie Lukáčová 2019), který byl oceněn jako nejlepší experimentální film na festivalu Jihlava 2019. V současnosti se věnuje přípravě dvou celovečerních filmů a s duem Luxfer i výrobě netradičních světel.

důležité informace o kurzu

úterý

16.30–18.00

kromě státních svátků
a školních prázdnin

cena

5490 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré výtvarné a psací potřeby

6. 10. 2020–19. 1. 2021

15 lekcí

Každá lekce trvá 90 minut

registrace

Registrace: Světlocit

(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.