Rychlokreslení s Lucií Lučanskou

Starting 06. 04. 2020 Pondělí

Rychlokreslení s Lucií Lučanskou

Chcete kreslit, ale obáváte se, že se to nepovede? Přesto máte obrovskou touhu se do kresby pustit? Vzít do ruky tužku a jen tak bez obav a zábran kreslit, co ruku napadne?

Pro všechny skryté a ukryté talenty otevíráme Rychlokurz kreslení – takový herní rituál, který otevře vaše kresebné čakry a rozvine váš kreslící potenciál. Přesvědčte se, že kresba je svým způsobem řemeslo, kterému se dá částečně naučit.

V každé lekci budeme proplouvat nácvikovým modulem rychlé a volné ruky, během kterého si vždy nenápadně osvojíme nové praktické a technické dovednosti. V průběhu kurzu budeme kreslit lidské obličeje, ale i jiné části těla, rostliny, zvířata, celebrity, plakáty a všemožné roztodivné věci. Zkusíme vizualizovat své sny a představy, budeme si hrát na malíře z doby kubismu, expresionismu, impresionismu a nebo tvořit graffiti.

Lekce jsou koncipovány v souladu s nejmodernějšími poznatky v oblasti kreativní edukace a teorií her.

Určeno naprostým začátečníkům i naprostým pokročilým.

Kurz se dá navštěvovat po jednotlivých lekcích, nebo jako celý – 10 lekcí

Komu je kurz určen?
– každému, ve věku od 17 do 90 let
– každému, kdo má chuť popadnout tužku a kreslit, co to dá
kdo kdysi kreslil, ale už si to snad ani nepamatuje a rád by si to oživil
– každému, kdo si (znovu) hledá cestu ke kresbě
– každému, kdo chce skrze kresbu pochopit sám sebe
– kdo se chce učit kreslit zábavnou a netradiční formou

Co se v kurzu naučíte?
– kreslit rychle a spontánně
– nechat rozpaky a obavy stranou a prostě kreslit
– umět se správně dívat na věci kolem sebe

Proč právě náš kurz?
– jedinečná příležitost pracovat pod vedením Lucie Lučanské
– zkušená lektorka, která je současně také renomovaná ilustrátorka a ke všemu ověnčená spoustou ocenění za svoji ilustrační a výtvarnou práci
– bezpečné prostředí, kde se nikdo nemusí bát projevit`
– individuální a respektující přístup, konzultace

Lucie Lucanska

Lucie Lučanská

Lucie Lučanská vystudovala nejdříve ateliér Knižní grafiky na Vyšší odborné škole grafické. Mezitím byla přijata na UMPRUM do Ateliéru Ilustrace a grafiky pod vedením Mgr. A. Juraje Horvátha a během studia absolvovala jednosemestrální stáž na University of Edinburgh, School of art, Illustration studio. Lucie je autorkou dublikací Dort a zlo, Jeptiše, Utrpení mladého pudla, Zombiegirls, Týden Hokusů, Alma má problém, Alef, Bet, teď! a dalších. Je také nositelkou několika, jak sama s nadsázkou říká, nepodstatných ocenění a titulů. 

Lucie je ilustrátorka na volné noze. Kreslí a příležitostně píše. Exceluje ilustrováním prací všeho druhu. V přestávkách mezi freelancováním je sama sobě zadavatelem i vydavatelem, budoucí vědecká pracovnice v oboru risografické postprodukce. Amaterské nadšení i v dalších odvětvích jako: alchymie, kulinářství, hebraistika, mykologie. Můžete ji sledovat na instagramu – www.instagram.com/lucanskalucie/ + lucielucanska.tumblr.com/

důležité informace o kurzu

pondělí

18.30—20.00

každá lekce trvá 90 minut

cena

490 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré výtvarné potřeby

lekce

6. 4. 2020

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.