Papír, papír a zase papír! — II. stupeň
3290 Kčsemestr

Starting 06. 02. 2020 Čtvrtek

Papír, papír a zase papír! – II. stupeň

Tvořivý kurz pro děti od 11 do 15 let, které mají rády papír ve všech jeho podobách!

Baví tě práce s papírem? Miluješ ten zvuk mačkajícího se papíru v dlaních a ten pocit ostré hrany, kterou jsi právě vytvořil na papíru pravítkem? Pak se přijď podívat do našeho zbrusu nového a jedinečného kurzu o papíru.

Budeme si povídat o technikách výroby papíru a papír si sami vyrobíme. Podrobíme papír zkoumání, jaké si tento úžasný materiál zasluhuje. Budeme ho skládat, řezat, trhat, budeme z něj vyřezávat šablony, mačkat, stříhat, ohýbat, motat, lepit, skládat origami a budeme na něm testovat různé výtvarné techniky.

Budeme vyrábět úžasné interaktivní pop-upové knížky, které skrývají na každé stránce jiné překvapení a dobrodružství. Až s papírem skončíme, zůstane nám v ruce krásný vlastnoručně vyrobený sešitek

Bude to zážitek! Jízda, po níž už papír nebude nikdy tím, čím býval.

 

Pro jaké děti je kurz určen?
– pro děti od 11 do 15 let
– pro všechny děti, které chtějí zažít tak trochu jinou výtvarku a rády hledají dobrodružství i ve zdánlivě obyčejných věcech`
– pro děti, které mají neposedné prsty, které chtějí tvořit něco netradičního z tradičního materiálu.

Co se děti na kurzu naučí?
– výroba vlastního papíru
– tvorba umělecké šablony
– základy knižní vazby
– tvorba pop-upých skládaček
– skládání origami
– mramorování papíru použitím japonské techniky Suminagashi a turecké techniky Ebru
– symetrická abstrakce
– dripping

Proč právě náš kurz?
– V kurzu děti pochopí, jak úchvatné a fascinující mohou být i úplně obyčejné věci a že záleží jen na úhlu pohledu. Stačí se jen nechat správně vést.

Lujza

Lujza Srnková

Lujza vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, ateliér malby pod vedením doc. Mgr. Art. Klaudia Kosziba, ArtD. Před tím se pár let věnovala studiu architektury a urbanismu na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. Po ukončení studia na VŠVU absolvovala v rámci programu Erasmus+ stáž ve společnosti J. Chalupeckého zaměřeného na produkci.

Lujza je malířka a organizátorka mezigeneračního uměleckého tábora pro děti a jejich prarodiče. Lujza je chronicky zvědavý člověk, vášnivá pekařka chleba, bylinkářka a experimentální fermentátorka.

Lujza pokládá děti za nejlepší lidi a nechává se jimi neskutečně ráda fascinovat.

důležité informace o kurzu

čtvrtek

15.00–16.00

kromě státních svátků
a školních prázdnin

cena

3290 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré výtvarné potřeby

6. 2.–25. 6. 2020

20 lekcí

Každá lekce trvá 60 minut

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.