Mramorování papíru – Vzletná – kreativní epicentrum

Mramorování papíru
390 Kčworkshop

Started on 03. 11. 2019 Neděle
Pojď si vytvorit vlastnoručně povrch skály nebo drahokamů na
papír. Není to tak náročné jak se zdá, spíš to bude zábava.
Špejlí nebo hřebenem vytvoříš kresbu na vodní hladine, kterou
následně nabereš na papír a dáš schnout. Mramorování má různé
postupy a dělá se od 18.století. Každý mramorový papír, který
vytvoříš je originál. Workshop je určený pro malé i velké
zájemce. Minimálni věková hranice je 8 let. Na tenhle workshop
následně naváže workshop Mramorových soch v sobotu 9.11.

Mramorování papíru s Juliánou Chomovou

Pojďte vlastníma rukama vytvořit povrch skály nebo drahokamu na papíře. Zdá se vám to neskutečné? Postup je překvapivě jednoduchý a zábavný. Nejdříve budete vytvářet kresby na vodní hladině, kterou následně naberete na papír a necháte zaschnout. Každý výtvor je jedinečný kousek a originál, každý je krásný.

Mramorování není žádná novinka. Naopak! Jedná se o několik set let staré umění, které se před pár lety oprášilo a od té doby nesmí chybět téměř v žádné kolekci designérských značek. Jako by nebylo možné se  této univerzální umělecká techniky, kterou můžete použít skoro na všechny povrchy, nabažit! Mramorovat se dá textil, papír, keramika, porcelán, sprchovací závěsy, nafukovací balónky, vajíčka,…

Workshop povede zkušená lektorka, Juliána Chomová, která se věnuje ilustraci, komiksu
a tiskovým technikám.

Mgr. Art. Juliána Chomová

Juliána studovala grafické techniky již na střední škole Užitkového výtvarnictví v Košicích. Později se věnovala knižní tvorbě a volné grafice na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Poté přesídlila do Prahy, kde na Vysoké škole Umělecko-průmyslové v Praze vystudovala Ateliér ilustrace a knižní tvorby.

Juliána je bezpochyby vycházející hvězdou ilustrace. Ve své vlastní tvorbě se zabývá komiksem a autorskými knihami. Za svoji tvorbu byla několikrát oceněna. Její komiksová kniha Slabikář pětměstí se stala Nejkrásnější slovenskou knihou v roce 2013 a za svůj nejnovější komiks Magnus v roce X91 získala třetí místo v soutěži Nejkrásnější české knihy. Se svým partnerem vede nezávislé nakladatelství Kudlapress.

Juliana se umí pořádně zabrat do práce a tím svou tvorbu posouvá stále zajímavějším směrem. Její perfekcionistický přístup je v kurzech obrovským přínosem. Patří mezi zkušené lektory s neotřelým přístupem, kterých si vážíme a jsem rádi, že se rozhodla sdílet svůj úhel pohledu právě u nás.

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vracení kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků.

V kolik? 
13:00—16:00 hodin

Kdy?
Neděle 3.11.2019

Cena?
390,- Kč / workshop

připravujeme

Co by Vás mohlo zajímat...