Umělec moderní – Vzletná – kreativní epicentrum

Umělec moderní

Starting 20. 07. 2020 pondělí — pátek

Letní příměstský tábor – Umělec moderní

20.–24. července 2020

Společně s ilustrátorkou Ilonou Polanski z dua Tomski&Polanski a animátorkou Alionou Baranovou se vydáme po stopách umělců velkých jmen a významných výtvarných epoch. Pět dní – pět uměleckých směrů.

V pondělí si budeme hrát jako dadaisté, v úterý prchneme do parku, kde budeme malovat jako fauvisté, ve středu je ten pravý den na rychlou a progresivní animaci jako za dob futuristů. Ve čtvrtek budeme snít a malovat jako praví surrealisté a v pátek vystřihneme portréty jako kubisté. Necháme se inspirovat Piccasem, Van Goghem, Tristanem Tzarou a dalšími inspirativními velikány. Během jednoho týdne pronikneme do teorie i praxe výtvarného umění.

Fauvisté tvoří pomocí barevných ploch, které na diváka působí bezprostředně. Pro inspiraci se vydáme do parku, kde budeme zkoumat barvy v přírodě a pak je zkusíme přenést na papír.

Budeme kreslit jako Matisse nebo Václav Špála a Emil Fila . Milovníci pokroku a pohybu – to jsou futuristé.

Na důkaz vítězství pohybu nad statických obrazem si vyrobíme flipbook – nejstarší animační techniku, která nepřestává bavit ani v digitální době.

Až z nás budou surrealisté, budeme v parku v trávě snít a meditovat, přes zavřená víčka si promítat obrazy a ty pak zaznamenávat na papíry.

Nejhravější den plný “Dada Nesmyslů” prožijeme s dadaisty. Budeme tvořit koláže, sdílenou kresbu a povídku z útržků slov. A posvítíme si na Manifest Dadaismu od Tristana Tzary.

Tříštit perspektivu, kreslit autoportréty a portréty svého kamaráda – proč ne? Vždyť tvoříme jako kubisté. Jedno odpoledne navštívíme Národní galerii kde si ukážeme práce Jindřicha Štýrského, Toyen, Václava Špály nebo třeba Otta Gutfreunda a spisovatele a malíře Josefa Čapka.

Nakonec připravíme výstavu z toho nejlepšího, co se nám během celého týdne povedlo. Určíme si svůj nejoblíbenější umělecký styl a vystavíme své dílo.

Pro koho je tábor určen? Pro všechny děti od 6 do 10 let.

Denní program tábora:
8:30–9:00 setkání na Vzletné
9:00–12:00 ilustrátorská dílna
12:00–13:00 oběd
13:00–16:00 plenér v přírodě, muzeu, nebo galerii
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Strava: 2x svačina, teplý oběd, pitný režim

Kapacita: maximálně 12 dětí

Фото 01.04.2020, 16 55 20

Ilona Polanski

Ilona Polanski je polovinou oceňované ilustrátorské dvojice Tomski&Polanski, výtvarnice se zálibou v buclatých stylizovaných postavičkách, podlouhlých jezevčících, výrazné barevnosti a nadsázky.

po loňském příměstském táboře se Ilona moc těší na nová letošní dobrodružství.

Aliona

Aliona Baranová

Aliona Baranová je progresivní mladá animátorka s velmi silným výtvarným stylem. Má ráda barevné a netypicky stylizované postavičky, které umí rozhýbat.

Aliona miluje děti a už se těší na letošní tábor plný zábavy, umění a smíchu!

důležité informace o kurzu

každý den

9.00–17.00

cena

5290 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
svačiny, obědy, vstupy

ve dnech

20.–24. 7. 2020

Fotogalerie z loňského příměstského tábora Ilony a Aliony