Umělec dobrodruh – Vzletná – kreativní epicentrum

Umělec dobrodruh

Starting 27. 07. 2020 pondělí–pátek

Letní příměstský tábor – Umělec dobrodruh

27.–31. 7. 2020

Jak si představujete ideální prázdniny? Dny plné výletů do přírody, opékání buřtů, prozkoumávání divoké krajiny a dobrodružství? A co kdybychom k tomu ještě přidali kreslení, grafické techniky, výrobu sešitu a další tvoření?

Na Vzletné nás čeká právě takový týden! Nenechte si ujít dny plné tábornických a výtvarných zážitků, během kterých budou v přírodě zakoušená čundrácká dobrodružství zdrojem inspirace, kterou potom zužitkujeme při práci ve výtvarném ateliéru.

První den si ušijeme vlastní deník, do kterého budeme zaznamenávat celý průběh tábora a vše kreslit a ilustrovat. Naučíme se napínat plátno na rám. Odpoledne se vypravíme na první dobrodružství v přírodě a přitom rozkreslíme ruce.

Průzkum divoké krajiny Šáreckého údolí nás čeká druhý den. Budeme malovat v plenéru uhly, které si sami vyrobíme a budeme je používat i další dny. Ukážeme si některé zálesácké triky. Vymyslíme si svoji (vlastní tajnou) indiánskou abecedu, budeme lovit zvěř tužkou do skicáku a sbírat květiny na výrobu herbáře. Na oběd si něco opečeme na ohni.

Třetí den se budeme věnovat grafickým technikám. Budeme tisknout linoryt a monotyp. Odpoledne se pak vrátíme ke svým skicákům.

Závěr týdne strávíme venku. Z přírodních materiálů postavíme výstavní chýši, kterou vyzdobíme našimi kresbami, grafikami a plátny. Do improvizované galerie pozveme rodiče a kamarády na netradiční vernisáž. Pomocí výtvarných děl si společně s nimi zrekapitulujeme celý týden.

Pro koho je tábor určen? Pro všechny děti od 8 do 14 let.

Denní program tábora:
8:30–9:00 setkání na Vzletné
9:00–12:00 ilustrátorská dílna
12:00–13:00 oběd
13:00–16:00 plenér v přírodě, muzeu, nebo galerii
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Strava: 2x svačina, teplý oběd, pitný režim

Kapacita: maximálně 10 dětí

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

lektorka příměstského tábora Tereza Šiklová
lektor příměstského tábora David Dolenský

Tereza Šiklová a David Dolenský

Tereza Šiklová a David Dolenský jsou spolužáci z Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM. Oba mají obrovskou zálibu v chození do přírody a táboření, což se projevuje také v jejich autorské tvorbě. Tereza nasbírala zkušenosti jako vedoucí dětského indiánského oddílu Kruh. David Dolenský vystudoval interaktivní grafiku na VOŠ Václava Hollara v Praze. Poté byl studentem Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM. Absolvoval stáž v Birminghamu a stáž na Berlínské Udk pod vedením Henninga Wagenbretha. Vystavoval mimo jiné v Chemistry Gallery nebo na festivalu ilustrace Lustr.

Spojit kreslení s dobrodružstvím v přírodě pro ně byla zcela přirozená věc, na kterou se oba moc těší.

důležité informace o kurzu

každý den

9.00–17.00

cena

4990 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
svačiny, obědy, vstupy

ve dnech

27.–31. 7. 2020

pondělí–pátek