Perseus a Medusa – Vzletná – kreativní epicentrum

Perseus a Medusa

Starting 13. 07. 2020 pondělí–pátek

Letní příměstský tábor – Perseus a Medusa

13.–17. 7. 2020

Mají vaše děti bujnou fantazii a rády se jí nechají unášet při své tvorbě? Zajímají je staré příběhy a vyprávění a své představy pak přenášejí na papír? A nebo dokonce rády naslouchají starým pověstem a bájím?

Během červencového příměstského táborového týdne mohou děti proniknout do bájného povídání o Perseovi a Medůze – jednoho z nejstarších příběhů vůbec a s jeho pomocí si procvičit narativní ilustraci a komiks.

Knížka, která během prázdninového týdne vznikne, se bude za cenu nákladu prodávat v letenském knihkupectví a nakladatelství PageFive. Děti se tak po skončení tábora stanou autory knihy, která se dostane na pulty knihkupců a to je velká věc!

Mytologický příběh neohroženého Persea a hrůzné Medůzy je jedním z nejvíce zobrazovaných ve výtvarném umění už 2500 let. Snad proto, že byl Perseus krásný, silný a vždy slavil úspěch, na něj můžeme nalézt odkazy v tvorbě mnoha známých umělců. Jako jeho protiklad pak stojí Medůza, ohavné a okřídlené stvoření, která má místo vlasů zmije, dlouhé úzké zuby a její hrůzostrašný pohled promění na kámen vše, nač se jen podívá. Když se tihle dva v jedné chvíli potkají, usekne hrdina řecké mytologie Perseus Medůze mečem hIavu. Z jejího těla se pak vynoří obludný obr Chrýsaón a vyletí okřídlený kůň Pegas.

Je Medůza nestvůra? A co Perseus? Je to skutečný hrdina? Každý má právo na svůj výklad příběhu a inspiraci pro rozličné zobrazení Medůzy od Antiky po současnou popkulturu. Až celý příběh prostudujeme, budeme jej ilustrovat. Vytvoříme 42 stránkovou knížku, kterou vytiskneme, svážeme a tři její výtisky si na památku odneseme domů. Stačí dopsat věnování a skvělý dárek je na světě.

Nakonec proběhne instalace výstavy, odborné hodnocení jako na vysoké škole, ke kterému zasedne odborná komise a nakonec pozveme všechny kamarády a celou rodinu na vernisáž úžasné výstavy.

Pro koho je tábor určen?  Pro všechny děti od 8 do 14 let.

Denní program tábora:
8:30–9:00 setkání na Vzletné
9:00–12:00 ilustrátorská dílna
12:00–13:00 oběd
13:00–16:00 plenér v přírodě, muzeu, nebo galerii
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Strava: 2x svačina, teplý oběd, pitný režim

Kapacita: maximálně 8 dětí

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

lektor Martin Lacko

Martin Lacko

Martin Lacko (*1987) Rodák z BanskÉ Bystrice. Kdysi absolvoval bakalářské studium jako ilustrátor na UMPRUM a myslel, že tím má uměleckého vzdělávání už dost, avšak po letech se přeci-jen vrátil do školy, studuje na AVU a pod vedením Vladimíra Skrepla se snaží stát malířem, zároveň ale plánuje diplomovat programováním videohry. Přes kreslení monster a bojovnic se záhadným způsobem dostal například i k psaní komiksu o modelkách pro americký Vice nebo k ilustrování Českého vydání módního časopisu Vogue.

důležité informace o kurzu

každý den

9.00–17.00

cena

5290 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
svačiny, obědy, vstupy

ve dnech

13.–17. 7. 2020

pondělí–pátek

Fotogalerie z loňského příměstského tábora Martina Lacka – Modelky a příšery