Malí animátoři – Vzletná – kreativní epicentrum

Malí animátoři

Started on 03. 08. 2020 pondělí — pátek

Letní příměstský tábor – Malí animátoři

3.–7. srpna 2020

Tři, dva, jedna – KLAPka – Společně ve vesmíru po třetí!
Co takhle prozkoumat vesmír, ale úplně jinak? Vyrobit vesmírnou raketu, do ní posadit astronauta, zažehnout motory a pak rovnou na Mars! Nebo na Merkur?

Pro všechny zapálené animátory a tvořivé děti, které rády objevují a zkoušejí všechno nové, rády kreslí, šijí, stříhají, lepí, natírají, přitloukají, vystřihují, razítkují a řezají tady máme týden strávený výrobou krátkého animovaného filmu. Ať už budete chtít točit o vesmíru nebo prošmejdit dno oceánu, počítejte s obrovskou náloží zábavy.

Během dopoledne budeme pracovat společně na našem filmu a odpoledne si užijeme venku v parku nebo při animovaných filmech.

Vytvoříme improvizovaný filmový štáb a společně během týdne vyrobíme krátký animovaný film. V rámci natáčení prozkoumáme celý proces tvorby od nápadu, přes scénář, produkci scény, návrhu a tvorby loutek, realizaci, až po ozvučení a závěrečné titulky. Nakonec budeme přemýšlet o prezentaci filmu a jeho premiéře. V odpoledním programu tak budeme tvořit plakát k filmu, vstupenky a pozvánku na páteční premiéru.

Naučíme se pracovat ve skupině, ale současně každý dostane prostor pro seberealizaci a možnost uplatnit svůj nápad ve filmu.

Na závěr v pátek odpoledne připravíme premiéru filmu, na kterou pozveme mámy, táty, sourozence, kamarády, babičky a dědečky.

Pro koho je tábor určen? Pro všechny děti od 8 do 14 let.

Denní program tábora:
8:30–9:00 setkání na Vzletné
9:00–13:00 animační dílna
13:00–14:00 oběd
14:00–16:00 hry v parku, promítání animovaných filmů, výroba plakátů, pozvánek na vernisáž atd.
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Strava: 2x svačina, teplý oběd, pitný režim

Kapacita: maximálně 12 dětí

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vrácení celé částky kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků, nebo v případě zákazu konání kurzu z nařízení vlády ČR.

lektorka animace Anna Mastníková

Anna Mastníková

Její ilustrace můžete znát z dětských knížek jako třeba Borůvky na prodej, O panáčkovi, Pohádková mateřídouška a nebo je možná vídáte v časopise HRANA. Z filmů, na kterých Anička spolupracovala, vzpomeňme třeba Na půdě, Vlaštovky nebo Až po uši v mechu. Nejraději tvoří klasickou kreslenou a loutkovou animaci. Věnuje se také výrobě animačních loutek a autorských hraček. S lektorováním klasické animace pro děti i dospělé má desetileté zkušenosti. Od února vede Anna na Vzletné Animační dílnu pro děti.

důležité informace o kurzu

každý den

9.00–17.00

cena

5990 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
svačiny, obědy, vstupy

ve dnech

3.–7. 8. 2020