Kurz komiksu a ilustrace
5500 Kčsemestr

Starting 30. 9. 2019 Pondělí
Koiks a ilustrace

Kurz komiksu a ilustrace

5500 Kč/semestr

Semestrální kurz ilustrace a komiksu je určen na realizaci autorského knižního projektu, kterému bude předcházet rozkreslení a následná postprodukce a finalizace ve Photoshopu. Kurz rozvíjí možnosti zobrazovaní, stylizace, kompozice a základy tvorby příběhu. Juliána přistupuje ke studentům individuálně a klade důraz na uvolněný autorský rukopis a autenticitu projevu. Kurz je vhodný jak pro lidi, kteří již mají základní zkušenosti s kresbou, tak i pro úplné začátečníky. Nezáleží na tom, jak umí člověk kreslit, když přijde na kurz, ale na tom, aby začal kreslit bez obav, že to neumí. V rámci kurzu jsou možné i individuálni konzultace dosavadní tvorby studentů.

Juliána Chomová, absolventka Ateliéru ilustrace na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze a také absolventka Ateliéru knižné tvorby a volné grafiky na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, dlouhodobě žije a působí v Praze. Věnuje se autorské knize, komiksu a kresbě. Spolu s přítelem založila sítotiskovou dílnu Fatcat press, která se věnuje potisku textilu a papíru pro přátele a širší veřejnost. Kromě toho působila v nezávislém nakladatelství Kudlapress, které se zaměřuje na tisk autorských publikací a zinů. Juliána dlouhodobě učí grafické techniky a ilustraci. V roce 2016 získala za svoji Trilogii interaktivních sešitů pro děti, Hafanova dobrodružství Cenu Nadace Miroslava Šaška a 1.místo v Nejkrásnejší české knize v kategorii literatura pro děti.

V kolik? 
19.00—21.00 hodin

Kdy? 
Každé pondělí

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vracení kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků.

Přihlásit se