Krasopísmo – začátečníci – Vzletná – kreativní epicentrum

Krasopísmo – začátečníci

Starting 03. 11. 2020 Úterý

Krasopísmo s Karolínou Strykovou

Je příjemné vyměnit klávesnici za tužku a papír a psát slovo za slovem ručně.

Tužka klouže po papíře a vy se vracíte do doby, kdy jste většinu svých poznatků, přání nebo úkolů zaznamenávali na papír rukou. Pojďte si oživit dovednost, která s nástupem technologií začíná zdánlivě ztrácet na významu. Přijďte se naučit krásně psát a při tom relaxovat a meditovat. Na kurzu se naučíte jak správně rozepsat a uvolnit ruku spolu se zápěstím.

Projdete si kurzívu, menhartovu italiku, volný styl, minusky, verzálky, napojované psaní a volné techniky moderní kaligrafie. Vyzkoušíte psaní fixou i štětcem. Budete hledat inspiraci a studovat práce hvězd ručního psaní u nás i ve světě. Budete se zamýšlet nad tím, co psát, čím psát, na co psát a k čemu to využít. Na závěr si vyrobíte a odnesete vlastní „font book“ – vlastní vzorník inspirace a stylů všemi nástroji, které ovládnete, třeba ve formě plakátu.

Komu je kurz určen?

Kurz je vhodný pro všechny, kteří se chtějí naučit a procvičit ruční psaní a lettering a kteří hledají v uspěchané době možnost zpomalení a meditace.


Co se v kurzu naučíte?

– základy letteringu 

– uvolnění ruky a zápěstí

– kurzívu, menhartovu italiku, volný styl, minusky, verzálky, napojované psaní 

– techniky moderní kaligrafie

– psaní různým načiním

 

Proč právě náš kurz?
– příjemně strávený čas, vysoká úroveň kurzu, fantastická lektorka, odpočatá mysl a uvolněná ruka a spousta krásných vámi napsaných plakátů – to musíte zažít!

69280922_130605278209842_8952726185336526003_n

Karolína Stryková

Karolína je nesmírně kreativní duše, která se zabývá různými druhy umění a uměleckými řemesly. Profesionálně se věnuje ilustraci, grafickému designu a krasopísmu. Právě u nás na Vzletné vede již druhým rokem oblíbený kurz Krasopísma. Karolína studovala grafiku, knihařství, grafický design a typografii a nejvíc ze všeho miluje kombinování a prolínání všech těchto svých oblíbených oborů a technik. Nikdy nepracuje jen na jednom projektu. Kromě lektorování, ilustruje dětské knihy, vytváří visuální identitu pro malé firmy a větším klientům kreslí na zdi kanceláří obrazy. V současné době má své vlastní papírnictví značky Paragraph.

důležité informace o kurzu

úterý

18.15–20.45

kromě státních svátků

cena

5590 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré psací potřeby

3. 11.–1. 12. 2020

5 lekcí

Každá lekce trvá 150 minut

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.

registrace

Krasopísmo s Karolínou Strykovou – začátečníci

(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)