Krasopísmo – pokročilý – Vzletná – kreativní epicentrum

Krasopísmo – pokročilý

Starting 05. 11. 2020 Čtvrtek

Krasopísmo pro pokročilé s Karolínou Strykovou

Chytlo vás krasopsaní za srdce a už bez něj nemůžete a ani nechcete žít? 

Pro všechny, kteří se již začátečnickými krasopiseckými peripetiemi prokousali a nebo absolvovali jednorázový workshop s Pen Pals tady máme navazující kurz krasopísma.

V kurzu plynule navážeme na již osvojené znalosti a dovednosti z minulých lekcí a samotné rozepisování a uvolňování ruky tak bude hlavně práce na doma. Tentokrát budeme více experimentovat. Budeme se rozepisovat všude mimo stůl. Tabule, podlaha, stěny – nové výzvy, které s sebou nesou nové a jiné přístupy, formáty a techniky. Ukážeme si, že psát se dá téměř čímkoliv.

Naše abecedy se budou čím dál více posouvat do volné a tak trochu i umělecké kaligrafie. Ne náhodou si na konci vyzkoušíme kaligrafii s perem, která se efektně vyjímá na obálkách, jmenovkách, malých kartičkách a dalších. Vždyť pak už to bude jen malá chvilka do Vánoc a my můžeme při popisování dárků pro své blízké nebo nadepisováním jmenovek ke štědrovečerní tabuli zužitkovat vše, co se v kurzu naučíme.

Pro skalní fanoušky krasopsaní bude možnost malých dobrovolných domácích úkolů. Jejich následná konzultace vás posune v tvorbě o krok dál.

Komu je kurz určen?
– všem, kteří už za sebou mají nějaký kaligrafický kurz či workshop…

Co se v kurzu naučíte?
– nové techniky psaní
- experimentovat, psát na tabuli, podlahu, stěnu,…
– nové přístupy, formáty, psací (netradiční) náčiní
– volnou (uměleckou) kaligrafii
– kaligrafii s perem

Proč právě náš kurz?
– Karolína Stryková je jedna z nejlepších lektorek krasopsaní a letteringu u nás, zkušená a empatická
- podpora, individuální přístup
– konzultace
– příjemné a inspirativní prostředí

69280922_130605278209842_8952726185336526003_n

Karolína Stryková

Karolína je nesmírně kreativní duše, která se zabývá různými druhy umění a uměleckými řemesly. Profesionálně se věnuje ilustraci, grafickému designu a krasopísmu. Právě u nás na Vzletné vede již druhým rokem oblíbený kurz Krasopísma. Karolína studovala grafiku, knihařství, grafický design a typografii a nejvíc ze všeho miluje kombinování a prolínání všech těchto svých oblíbených oborů a technik. Nikdy nepracuje jen na jednom projektu. Kromě lektorování, ilustruje dětské knihy, vytváří visuální identitu pro malé firmy a větším klientům kreslí na zdi kanceláří obrazy. V současné době má své vlastní papírnictví značky Paragraph.

důležité informace o kurzu

čtvrtek

19.15–21.15

kromě státních svátků

cena

5490 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré psací potřeby

5. 11.–3. 12. 2020

5 lekcí

Každá lekce trvá 120 minut

registrace

Krasopísmo s Karolínou Strykovou – pokročilý

(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)