Japonská kaligrafie – Vzletná – kreativní epicentrum

Japonská kaligrafie

Starting 07. 07. 2020 Úterý

Japonská kaligrafie se Saki Matsumoto

Zajímá vás japonské písmo? Napadá vás, jak asi složité nebo naopak jednoduché je psát japonské znaky? A nebo hledáte odreagování po hektickém dni? Přijďte na Vzletnou zklidnit svou mysl a vyzkoušet vlastní trpělivost v Kurzu japonské kaligrafie pro začátečníky i pokročilé.

V Japonsku má umění krasopisu svou tradici a je rozšířené mezi lidmi všech věkových a společenských skupin. Své o tom ví japonská ilustrátorka a grafická designérka Saki Matsumoto, která vás kurzem bude provázet a pomocí praktických úkolů vás uvede do základů japonského písma Kaisho.

Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kteří se s japonskou kaligrafií již setkali a chtějí se posunout v japonském krasopsaní zas o kousek dál. Kromě písma Kaisho ovládá lektorka také další japonská písma jako Gyosho, Sosho, Reisho a Tensho, které s vámi bude ráda v případě zájmu trénovat.

Pojďte prožít zajímavý týden poznáváním sebe sama i něčeho nového.Kurz bude probíhat v anglickém jazyce. Lektorka umí základy češtiny.

Komu je kurz určen?
Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kteří se s japonskou kaligrafií již setkali a chtějí se posunout v japonském krasopsaní zas o kousek dál.


Co se v kurzu naučíte?
– základy japonského písma Kaisho
– uvolnění ruky a zápěstí
– techniky japonské kaligrafie
– psaní různým načiním

Proč právě náš kurz?
– příjemně strávený čas, vysoká úroveň kurzu, fantastická lektorka, odpočatá mysl a uvolněná ruka – to musíte zažít!

Japonská kaligrafie a Character design

Saki Matsumoto

Saki Matsumoto je japonská ilustrátorka, která již delší dobu žije v Praze. Studovala přírodní vědy, grafický design v Japonsku a Londýně a ilustraci na pražské UMPRUM. Vydala několik knížek a byla oceněná v Tokijské ilutrátorské soutěži, v Lipsku na knižním veletrhu “It’s a book!”, získala druhé místo v londýnské soutěži o studentský produktový design s Sentral Saint Martins. Je Členkou sdružení českých umělců grafiků Hollar a Klubu ilustrátorů.

důležité informace o kurzu

úterý

18.00–20.00

cena

4990 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré psací potřeby

7. 7. – 25. 8. 2020

120 minut

registrace

Registrace: Japonská kaligrafie

(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.