Grafická dílna – sítotisk, suchá jehla, monotypie, linoryt…
390 Kčlekci

Started on 29. 01. 2020 Středa
Kurz grafických technik

Grafická dílna – sítotisk, suchá jehla, monotypie, linoryt… s Juliánou Chomovou

Během kurzu postupně proniknete do tradičních grafických postupů, které byly s nástupem nových technologií upozaděny. V každé lekci se zaměříte na jednotlivé techniky tisku. Budete pracovat s tradičním hlubokotiskovým lisem – sanitýrkou. S jeho pomocí tak vyzkoušíte některé techniky tisku z výšky jako jsou monotyp, softcut, vícebarevný linoryt, sítotisk a tisk z pěny a kartonu. Z kategorie tisku z hloubky se zaměříte na suchou jehlu z kovu a plastu. Díky všem těmto technikám budete schopni přetavit vlastní kresby do grafiky a vytvořit si mnoho signovaných tisků. Na konci každé lekce si tak odnesete několik autorských grafik. Díky kurzu si osvojíte grafickou stylizaci a proniknete do tzv. design thinking.

Kurz je určený pro každého, kdo má chuť tvořit, bez ohledu na věk či schopnosti. Pro dílnu je typická přátelská atmosféra, individuální přístup a také možnost zpracovat vlastní tvorbu v grafické technice. Pokud (navíc) hledáte možnost odreagovat se od práce a stresu ponořením se do rukodělné umělecké tvorby, pak jste na správné adrese.

Mgr. Art. Juliána Chomová

Juliána studovala grafické techniky již na střední škole Užitkového výtvarnictví v Košicích. Později se věnovala knižní tvorbě a volné grafice na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Poté přesídlila do Prahy, kde na Vysoké škole Umělecko-průmyslové v Praze vystudovala Ateliér ilustrace a knižní tvorby.

Juliána je bezpochyby vycházející hvězdou ilustrace. Ve své vlastní tvorbě se zabývá komiksem a autorskými knihami. Za svoji tvorbu byla několikrát oceněna. Její komiksová kniha Slabikář pětměstí se stala Nejkrásnější slovenskou knihou v roce 2013 a za svůj nejnovější komiks Magnus v roce X91 získala třetí místo v soutěži Nejkrásnější české knihy. Se svým partnerem vede nezávislé nakladatelství Kudlapress.

Juliana se umí pořádně zabrat do práce a tím svou tvorbu posouvá stále zajímavějším směrem. Její perfekcionistický přístup je v kurzech obrovským přínosem. Patří mezi zkušené lektory s neotřelým přístupem, kterých si vážíme a jsem rádi, že se rozhodla sdílet svůj úhel pohledu právě u nás.

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vracení kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků.

V kolik? 
19:00—21:00 hodin

Kdy?
Středa

Cena?
5500,- Kč / semestr
390,- Kč / lekci