Fotografie – přípravný kurz na střední a vysoké školy
3900 Kčkurz

Starting 27. 01. 2020
Fotografie s Valentýnou Janů

Fotografie – přípravný kurz na střední školy a vysoké školy

3900,- Kč/kurz

Během kurzu proniknete do všech technických a vizuálních specifik tvůrčí práce s fotografií a naučíte se základní rozdíly analogové a digitální fotografie (fotografické technologie, expozimetrie). S pomocí lektorky si připravíte vlastní portfolio k přijímacím zkouškám a budete jednotlivě nebo ve skupině konzultovat vaši individuální práci na fotografických souborech. Současně budete v kurzu diskutovat o pozici a využití fotografie jakožto vizuálního média v současném umění.

V kurzu se zaměříme na:
— přípravu portfolia
— technické zvládnutí fotoaparátu
— základní společensko-historické znalosti

Kurz je vhodný jako příprava na talentové zkoušky středních škol oboru fotografie, zájmový kroužek, nebo kurz fotografie pro začínajíci fotografy.

Návštěvník kurzu není povinen vlastnit speciální fotografické vybavení. Postačí jakýkoliv typ fotoaparátu, ať už digitální, či analogový (klidně i jednorázový, kompaktní digitální fotoaparát, případně mobilní telefon). Dokážeme si, že fotit se dá na všechno.

Valentýna Janů
Zkušená lektorka, která díky soustavnému kontaktu s uměleckými školami a jejich pedagogy přesně ví, co je třeba k úspěšnému zvládnutí talentové zkoušky.

Valentýna Janů prošla sedmiletým studiem fotografie, nejprve na Sřední škole grafické Hellichova v Praze a později ve studiu Postkonceptuální fotografie Jiřího Thýna na pražské FAMU. V současné době pokračuje v magisterském studiu na Akademii výtvarných umění v ateliéru Intermédií, pod vedením Pavly Scerankové a Dušana Zahoranského.
Tvorba Valentýny Janů překládá současné struktury pocitů do evokativních instalací, které si pohrávají s naším rozdílným vnímáním slova a obrazu, přičemž oscilují mezi známými každodenními zážitky a velkými otázkami života, kde vládne technika, odcizení a přetížení. I přes multimediální přístup, zahrnující práci s trojrozměrným objektem, či videem, zůstává jejím výchozím médiem právě fotografie.
Její práce se objevily na výstavách v Galerii hlavního města Prahy, v Národní galerii v Praze, Galerii Fotograf, v Centru pro současné umění v Praze, brněnské Fait Gallery či například v Malteada La Vida v Monterrey v Mexiku.

Centrum Vzletná s.r.o. si vyhrazuje právo na zrušení kurzu a vracení kurzovného v případě nenaplnění kurzu minimálním počtem účastníků.

 

Datum
4. 11. 2019 — 27. 1. 2020

Čas
17.00–19.00 hodin

Den
Pondělí

Přihlásit se