Fotografie – přípravný kurz na střední a vysoké školy – podzim 2019
6800 Kčsemestr

Starting 30. 9. 2019 semestr
Fotografie s Valentýnou Janů

Fotografie – přípravný kurz na střední školy a vysoké školy

6800,- Kč/semestr

Semestrální kurz fotografie pomůže návštěvníkům proniknout do všech možností tvůrčí práce s fotografií, a tedy jejích technických i vizuálních specifik. Východiskem pro společné setkání tedy bude předpoklad individální práce na fotografických souborech, které budou následně konzultovány jak kolektivně, tak jednotlivě. Závěrečnou fází práce bude příprava vlastní fotografické publikace, nebo fotografického portfolia. Během 20ti týdenního kurzu se student naučí základním rozdílům analogové a digitální fotografie (fotografické technologie, expozimetrie), jejího zpracování (scan filmů, digitální posprodukce, photoshop), grafické zpracování fotografie (Indesign, sazba publikace, předtisková příprava, příprava portfolio na přijímačky) a především využití fotografie jakožto média vizuálního umění. Součástí kurzu by se měla stát i diskuze nad pozicí fotografie v současném umění, a tedy i ukázky lokálních a zahraničních autorů.

V kurzu se zaměříme na:
— dlouhodobou přípravu portfolia
— technické zvládnutí fotoaparátu
— základní společensko-historické znalosti

Kurz je vhodný jako příprava na talentové zkoušky středních škol oboru fotografie, zájmový kroužek, nebo kurz fotografie pro začínajíci fotografy.

Během 20ti týdenního kurzu se student naučí základním rozdílům analogové a digitální fotografie (fotografické technologie, expozimetrie), jejího zpracování (scan filmů, digitální posprodukce, photoshop), grafické zpracování fotografie (Indesign, sazba publikace, předtisková příprava, příprava portfolio na přijímačky) a především využití fotografie jakožto média vizuálního umění. Součástí kurzu by se měla stát i diskuze nad pozicí fotografie v současném umění, a tedy i ukázky lokálních a zahraničních autorů.

Návštěvník kurzu není povinen vlastnit speciální fotografické vybavení. Postačí jakýkoliv typ fotoaparátu, ať už digitální, či analogový (klidně i jednorázový, kompaktní digitální fotoaparát, případně mobilní telefon). Dokážeme si, že fotit se dá na všechno.

Valentýna Janů
Valentýna Janů prošla sedmiletým studiem fotografie, nejprve na Sřední škole grafické Hellichova v Praze a později ve studiu Postkonceptuální fotografie Jiřího Thýna na pražské FAMU. V současné době pokračuje v magisterském studiu na Akademii výtvarných umění v ateliéru Intermédií, pod vedením Pavly Scerankové a Dušana Zahoranského.
Tvorba Valentýny Janů překládá současné struktury pocitů do evokativních instalací, které si pohrávají s naším rozdílným vnímáním slova a obrazu, přičemž oscilují mezi známými každodenními zážitky a velkými otázkami života, kde vládne technika, odcizení a přetížení. I přes multimediální přístup, zahrnující práci s trojrozměrným objektem, či videem, zůstává jejím výchozím médiem právě fotografie.
Její práce se objevily na výstavách v Galerii hlavního města Prahy, v Národní galerii v Praze, Galerii Fotograf, v Centru pro současné umění v Praze, brněnské Fait Gallery či například v Malteada La Vida v Monterrey v Mexiku.

Datum
30. 9. 2019 — 27. 1. 2020

Čas
17.00–19.00 hodin

Den
Pondělí

Přihlásit se
připravujeme

Co by Vás mohlo zajímat...