Tvůrčí fotografie

Started on 06. 02. 2020 Čtvrtek

Tvůrčí fotografie

Chcete se naučit fotografovat?

Rádi byste studovali fotografii na umělecké škole? Nebo se chcete stát profesionálním fotografem a hledáte potřebné know-how? Myslíte si, že dostat se na uměleckou školu je v podstatě nemožné? Váš problém vyřeší náš kurz fotografie, který vás na talentové zkoušky bez problémů připraví a poskytne vám základní manuál profesionálního fotografa.

Během kurzu proniknete do všech technických a vizuálních specifik tvůrčí práce s fotografií a naučíte se základní rozdíly analogové a digitální fotografie (fotografické technologie, expozimetrie).

S pomocí lektorky si připravíte vlastní portfolio k přijímacím zkouškám a budete jednotlivě nebo ve skupině konzultovat vaši individuální práci na fotografických souborech. Současně budete v kurzu diskutovat o pozici a využití fotografie jakožto vizuálního média v současném umění.

Valentýna je zkušená lektorka, která díky soustavnému kontaktu s uměleckými školami a jejich pedagogy přesně ví, co je třeba k úspěšnému zvládnutí talentové zkoušky.

V kurzu se zaměříme na:
– přípravu portfolia
– technické zvládnutí fotoaparátu
– základní společensko-historické znalosti

Kurz je vhodný jako příprava na talentové zkoušky středních škol oboru fotografie, zájmový kroužek, nebo kurz fotografie pro začínajíci fotografy.

Návštěvník kurzu není povinen vlastnit speciální fotografické vybavení. Postačí jakýkoliv typ fotoaparátu, ať už digitální, či analogový (klidně i jednorázový, kompaktní digitální fotoaparát, případně mobilní telefon). Dokážeme si, že fotit se dá na všechno.

Komu je kurz určen?

– každému, kdo chápe, že pouze talent nestačí
– zájemcům o studium na středních i vysokých uměleckých školách
– začínajícím fotografům


Co během kurzu zvládnete a naučíte se? 

– příprava vlastního portfolia na talentové zkoušky
– rozdíl mezi digitální a analogovou fotografií
– tvorba a úprava fotografických souborů
– technické zvládnutí fotoaparátu
– společensko-historické znalosti z oboru fotografie


Proč právě náš kurz? 

– zkušená lektorka, která se pyšní vysokou mírou přijatých uchazečů
– profesionální přístup k umělecké fotografii
– vysoká úroveň a profesionalita
– příjemná, inspirativní a podporující atmosféra v kurzu

2019-10-22-8

Valentýna Janů

Valentýna Janů prošla sedmiletým studiem fotografie, nejprve na Sřední škole grafické Hellichova v Praze a později ve studiu Postkonceptuální fotografie Jiřího Thýna na pražské FAMU. V současné době pokračuje v magisterském studiu na Akademii výtvarných umění v ateliéru Intermédií, pod vedením Pavly Scerankové a Dušana Zahoranského.


Tvorba Valentýny Janů překládá současné struktury pocitů do evokativních instalací, které si pohrávají s naším rozdílným vnímáním slova a obrazu, přičemž oscilují mezi známými každodenními zážitky a velkými otázkami života, kde vládne technika, odcizení a přetížení. I přes multimediální přístup, zahrnující práci s trojrozměrným objektem, či videem, zůstává jejím výchozím médiem právě fotografie.

Její práce se objevily na výstavách v Galerii hlavního města Prahy, v Národní galerii v Praze, Galerii Fotograf, v Centru pro současné umění v Praze, brněnské Fait Gallery či například v Malteada La Vida v Monterrey v Mexiku.

důležité informace o kurzu

čtvrtek

16:30—18:30

kromě státních svátků

cena

5990 Kč

6. 2.–25. 6. 2020

20 lekcí

Každá lekce trvá 120 minut

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.