Character design se Saki Matsumoto – Vzletná – kreativní epicentrum

Character design se Saki Matsumoto

Starting 15. 07. 2020 Středa

Character design se Saki Matsumoto

Chcete s lehkostí kreslit postavy do svých příběhů, oživit svoji značku, nebo vytvořit unikátní produktový obal? Zajímá vás tvorba charakterů či storytellingu? Vytváříte kreativní reklamy a hledáte nové zdroje inspirace? Ponořte se s námi do umění ilustrace charakterů pod vedením ilustrátorky Saki Matsumoto a buďte o krok napřed před ostatními.

Charakter design se postupně stal svébytnou specifickou uměleckou disciplínou zábavního průmyslu. Charaktery se začínají běžně používat nejen v příbězích, ale i reklamách, produktových obalech či jako součást originálního loga. Cely proces tvorby postavy je ale velmi složitý a stvořit celou lidskou či jakoukoliv jinou postavu od nuly vyžaduje hodně kreativní energie.

V našem kurzu vás lektorka Saki Matsumoto naučí tvořit různé ilustrované postavy od referencí, přes návrh postavy, její anatomii, barevnost, až po konečnou realizaci v analogové, nebo digitální podobě.

V kurzu si vyzkoušíme vytvořit postavu z toho, co najdeme na stole. Projdeme existující postavičky, pohrajeme si s charaktery postav a v neposlední řadě budeme tvořit maskoty pro konkretní značky a události.

Kurz probíhá v angličtině.

Komu je kurz určen?
Kurz je pro všechny od 18 do 70 let


Co se v kurzu naučíte?
– tvorbu charakterů
– různé styly ilustrace
– různé techniky ilustrace
– důležité aspekty charakterů

Proč právě náš kurz?
– příjemně strávený čas, vysoká úroveň kurzu, fantastická lektorka, odpočatá mysl a uvolněná ruka – to musíte zažít!

Japonská kaligrafie a Character design

Saki Matsumoto

Saki Matsumoto je japonská ilustrátorka, která již delší dobu žije v Praze. Studovala přírodní vědy, grafický design v Japonsku a Londýně a ilustraci na pražské UMPRUM. Vydala několik knížek a byla oceněná v Tokijské ilutrátorské soutěži, v Lipsku na knižním veletrhu “It’s a book!”, získala druhé místo v londýnské soutěži o studentský produktový design s Sentral Saint Martins. Je Členkou sdružení českých umělců grafiků Hollar a Klubu ilustrátorů.

důležité informace o kurzu

středa

17.30–19.00

cena

3990 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré výtvarné potřeby

15. 7. – 26. 8. 2020

90 minut

registrace

(např. jméno účastníka, extra požadavky, způsob placení, atp.)

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.