Animační dílna pro děti
3790 Kčsemestr

Starting 03. 02. 2020 Pondělí

Animační dílna pro děti

Mít svůj vlastní animák a vidět své jméno v závěrečných titulcích? Super!

Jak vyrobit vlastní loutku a následně jí vdechnout život? Přijď se to naučit do našeho improvizovaného filmového ateliéru na Vzletné. Spolu to zvládneme a ještě přitom zažijeme velké dobrodružství a zábavu.

Budeme zkoumat dřevo, textil, plastické hmoty a jiné materiály, ze kterých postupně vyrobíme loutky, kulisy a rekvizity pro originální animovaný film. Dozvíte se, jak se dělá scénář, kreslí návrhy loutek, a nakonec vše ožívá. Vaši hrdinové se budou pohybovat v prostředí vesmíru, džungle nebo pod hladinou moře. Loutky rozpohybujeme technikou „Stop-motion”, při které posouváme objekty o malé úseky a snímáme fotoaparátem, což po přehrání vytvoří iluzi pohybu. Ukážeme si, kolik známých animovaných filmů a pohádek touto metodou vzniklo.

Až to všechno dokončíme, pozveme mámy a táty, babičky a dědečky, brášky a sestřičky, kamarády a kamarádky na závěrečném promítání a výstavu.

Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen pro tvořivé děti, které mají hlavu plnou nápadů a neposedné ruce. Pro děti, které rády objevují, přemýšlejí a milují vyrábění všeho druhu.


Co se děti na kurzu naučí?

– prácovat s nejrůznějšími materiály

– tvořit scénář

– vytvářet návrhy loutek a scény

– základy animace

– práci s fotoaparátem

– komunikovat v týmu

– prezentaci vlastní práce

 

Proč právě náš kurz?
Děti zažijí pocit úspěchu při tvorbě a realizaci vlastních nápadů a návrhů v bezpečném prostředí skvělých lektorek, které milují práci s dětmi a považují děti za nejlepší inspiraci na světě.

portret 1 varianta

Kurz vede výtvarnice a scénografka Karolína Jansová a režisérka a animátorka Nora Štrbová

důležité informace o kurzu

pondělí

15.30–16.30

kromě státních svátků
a školních prázdnin

cena

3790 Kč

v ceně kurzu jsou zahrnuty
veškeré výtvarné potřeby

3. 2.–29. 6. 2020

20 lekcí

Každá lekce trvá 60 minut

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma?

Pokud chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, ozvěte se nám, rádi vás uvítáme a představíme vám naše centrum a veškeré kurzy.